zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Fundusz o wartości 100 mln euro wesprze rozwój inwestycji w czystą energię

Strona główna > Archiwa wpisów > Fundusz o wartości 100 mln euro wesprze rozwój inwestycji w czystą energię

Breakthrough Energy Ventures Europe (BEV-E), tzn. nowy fundusz inwestycyjny o wartości 100 mln euro został ustanowiony już przez Komisję Europejską.

Jak wynika z komunikatu opublikowanego przez Komisję Europejską, Fundusz przyczyni się do rozwoju innowacyjnych przedsiębiorstw europejskich i wprowadzenia na rynek nowych, czystych technologii energetycznych. Finansowanie BEV-E obejmie wkład Europejskiego Banku Inwestycyjnego w wysokości 50 mln euro, gwarantowany przez InnovFin, instrument finansowy finansowany w ramach unijnego programu badań i innowacji, oraz wkład w wysokości 50 mln euro z Breakthrough Energy Ventures, funduszu kierowanego przez inwestorów. Maroš Šefčovič, Wiceprzewodniczący Komisji ds. Unii energetycznej, powiedział: „Musimy zwiększyć nasze inwestycje o ponad 500 mld euro rocznie, aby osiągnąć gospodarkę neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla do 2050 r.”

Innowacje w dużych firmach, czyli energetyka bliżej OZE

Już przy okazji konferencji klimatycznej COP21 w Paryżu światowi liderzy uruchomili Mission Innovation, międzynarodowe partnerstwo na rzecz przyspieszenia innowacji w zakresie czystej energii i zapewnienia długoterminowej globalnej reakcji na wyzwania klimatyczne. Przystępując do Mission Innovation, 23 kraje i Komisja Europejska (w imieniu UE) zobowiązały się do podwojenia finansowania badań i innowacji w zakresie czystej energii do 2021 roku. Przy tej samej okazji grupa inwestorów ogłosiła zamiar wyprowadzenia innowacji z laboratoriów na rynek poprzez inwestowanie długoterminowego kapitału na niespotykanym dotąd poziomie w rozwój technologii na wczesnym etapie, w krajach uczestniczących w misji Innowacja, tworząc tym samym koalicję energetyczną „Breakthrough”.

Finansowanie efektywnej dystrybucji ciepła i chłodu

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno