zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Hiszpańska grupa energetyczna zainwestuje w stacje ładownia

Strona główna > Archiwa wpisów > Hiszpańska grupa energetyczna zainwestuje w stacje ładownia

Data
Tagi

Do 2021 r. hiszpańska grupa energetyczna Iberdrola zamierza uruchomić w w tym kraju 25 tys. punktów ładowania samochodów elektrycznych. Większość z nich – 16 tys. – ma zostać zainstalowanych w domach prywatnych, pozostałe 9 tys. w siedzibach przedsiębiorstw, które będą mogły oferować możliwość ładowania baterii EV swoim klientom lub pracownikom.

Iberdola realizuje plan Smart Mobility, którego celem jest promocja elektromobilności. W ramach jednego z elementów programu, pracownicy koncernu zatrudnieni w Hiszpanii, Wielkiej Brytanii lub USA otrzymują dopłatę w wysokości 4 tys. euro, o ile zdecydują się na zakup samochodu całkowicie elektrycznego oraz 750 euro, jeżeli zainstalują w swoim domu punkt ładownia. Ponadto, 6  tys. euro jest przyznawane pracownikom, którzy zgodzą się umieścić na swoim EV logo Iberdoli przez okres trzech lat.

W ramach Smart Mobility spółka oferuje globalne, kompleksowe rozwiązanie obejmujące nabycie stacji ładowania, jej instalację i gwarancję, konsultacje oraz możliwość obsługi urządzenia w czasie rzeczywistym i zdalnie za pomocą aplikacji mobilnej dostępnej dla wszystkich urządzeń z systemem IOS i Android, a także umowę na dostawę, która jest dostosowana indywidualnie do każdego klienta.

Koncern zamierza uruchomić ponadto specjalną taryfę pozwalającą znacznie zredukować koszty ładowania pojazdów elektrycznych od 1 w nocy do 7 rano. Klienci zyskają 50 centów za każde 100 km zasięgu. Jak informuje Iberdola, dzięki nowej taryfie, koszty energii elektrycznej wykorzystanej do ładowania EV okażą się dziesięciokrotnie niższe od kosztów benzyny.

Iberdrola to przedsiębiorstwo energetyczne z siedzibą w Bilbao. Oprócz Hiszpanii, spółka prowadzi działalność m.in. w Portugalii, Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii, Meksyku, Brazylii i USA. Iberdola dostarcza energię elektryczną dla ponad 100 mln osób.

Infrastrukturę ładowania EV na terenie Hiszpanii zamierzają rozwijać m.in. takie podmioty jak IONITY (wspierane przez BMW, Daimlera, Forda, Grupę Volkswagena, Tank & Rast, Circle K, OMV oraz Shella) czy E-VIA FLEX-E (wspierane przez Renault, Enel, Nissana, EDF, Enedis, Verbund oraz IBIL).


Czytaj również:

Działająca w Polsce sieć stacji ładowania samochodów elektrycznych wprowadza opłaty

W Europie powstanie sieć szybkich stacji ładowania samochodów elektrycznych

Pierwsza w regionie stacja ładowania EV z magazynem energii

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.