zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Inwestycje w sieć energetyczną o wartości 100 mln zł. Enea podpisała umowy z Ministrem Energii

Strona główna > Archiwa wpisów > Inwestycje w sieć energetyczną o wartości 100 mln zł. Enea podpisała umowy z Ministrem Energii

Data
Tagi

W piątek, 27 października w Ministerstwie Energii przedstawiciele Enei Operator podpisali z ministrem Krzysztofem Tchórzewskim sześć umów na dofinansowanie inwestycji energetycznych. Łączna wartość projektów to prawie 100 mln zł, a wnioskowana wartość dotacji z Funduszu Spójności to ponad 70 mln zł – czytamy w komunikacie spółki.

Trzy z nich zakładają rozbudowę infrastruktury, między innymi w celu zwiększenia potencjału przyłączania OZE do sieci. Kolejne trzy modernizację oraz przebudowę łącznie ponad 61 km linii energetycznych, a także modernizację stacji średniego i niskiego napięcia.  Projekty zakładają również wprowadzenie rozwiązań inteligentnych do sieci elektroenergetycznych. Inwestycje realizowane będą województwach: zachodniopomorskim, lubuskim i wielkopolskim – podała spółka.

Czytaj także:

W Toruniu uruchomiono pierwszą stację ładowania samochodów elektrycznych

 

 

 

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno