zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

KGHM zakupi zieloną energię wiatrową poprzez umowę typu PPA

Strona główna > Archiwa wpisów > KGHM zakupi zieloną energię wiatrową poprzez umowę typu PPA

Data
Tagi

Figene Capital podpisał list intencyjny dla KGHM dotyczący zakupu energii z projektów wiatrowych

Jak poinformowano w komunikacie, spółka Figene Capital (niegdyś GPPI) podpisała z KGHM list intencyjny dotyczący dostarczania miedziowej grupie energii elektrycznej, która jest wytwarzana dzięki wybranym projektom wiatrowym należącym do Figene. Jak zastrzega Figene, zaczęcie współpracy dotyczącej wytwarzania oraz odbioru energii elektrycznej popartej kontraktem PPA ma zależeć od pozytywnych wyników szczegółowych analiz technicznych, podatkowych i finansowych, które zostały wymienione w liście.

Energetyka wiatrowa i ciepłownictwo – “Power to heat”, PPA

Strony uzgodniły, że w związku z ustaloną formułą kształtowania ceny zakupu energii elektrycznej oraz kontraktu RPA, będą brać pod uwagę m.in. wymagania postawione przez banki finansujące realizowanie projektów pod względem wymaganych zabezpieczeń, jak i gwarancji udzielanych również przez KGHM, będącego odbiorcą energii elektrycznej. Chociaż szczegółowy harmonogram prac nie został uzgodniony, strony dążą do tego, aby najpóźniej do końca 2019 r. wypracować i podpisać ostateczny kontrakt PPA.

Pierwsza w Polsce instalacja fotowoltaiczna zbudowana na potrzeby jednego odbiorcy przemysłowego, dzięki umowie corporate PPA

Jak wskazują eksperci Europejskiego Instytutu Miedzi, w Polsce obserwujemy zainteresowanie umowami typu Power Purchase Agreements (PPA), a jednym z powodów zainteresowania tego typu rozwiązaniami tj. zakup energii elektrycznej bezpośrednio od producentów energii ze źródeł odnawialnych, są coraz niższe koszty wytwarzania energii z OZE, w porównania do rosnących kosztów tzw. “czarnej energii”.

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno