zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Magazynowanie energii w zastosowaniach mobilnych i stacjonarnych zwiększy roczne zapotrzebowanie na miedź

Strona główna > Archiwa wpisów > Magazynowanie energii w zastosowaniach mobilnych i stacjonarnych zwiększy roczne zapotrzebowanie na miedź

Jak podaje analityk firmy badawczej i konsultingowej IDTechEx, magazynowanie energii w zastosowaniach mobilnych i stacjonarnych zwiększy roczne zapotrzebowanie na miedź o 2,3 mln ton do 2029 roku. 

Na Jiao powiedział, że łączne zapotrzebowanie na miedź w magazynach energii w ciągu następnej dekady wyniesie nieco ponad dziewięć milionów ton. Magazynowanie energii, a w szczególności technologia produkcji baterii – jest często postrzegana jako posiadająca duży potencjał w zakresie dekarbonizacji systemów energetycznych i transportowych. Ostatnie redukcje kosztów akumulatorów litowo-jonowych spowodowały wzrost poziomu eksploracji zastosowań związanych z mobilnością elektryczną i stacjonarnym magazynowaniem energii.

Czytaj: Technologie w klastrze energii udowadniają swoją przydatność

Według Na, technologie magazynowania energii będą miały duży potencjał w samochodach osobowych, autobusach, ciężarówkach i furgonetkach oraz stacjonarne magazynowanie energii. “Baterie litowo-jonowe opierają się na wielu surowcach, które nie były pierwotnie obecne w samochodach, takich jak lit i grafit, ale także na innych materiałach, które mogą znacząco zwiększyć ich popyt, takich jak nikiel, kobalt i miedź”, powiedziała na wiosennym spotkaniu Amerykańskiej Rady Miedzi (ang. American Copper Council) w Seattle, w Stanach Zjednoczonych. Miedź jest używana jako kolektor prądu anodowego do ogniw litowo-jonowych, i nie może być zastąpiona z powodu korozji.

Polecamy również: Tesla opracowuje recykling baterii w obiegu zamkniętym 

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.