zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Minister od smogu dostał nową funkcję i pieniądze

Strona główna > Archiwa wpisów > Minister od smogu dostał nową funkcję i pieniądze

Piotr Woźny został wiceprezesem państwowego funduszu – wynika z informacji portalu WysokieNapiecie.pl. Będzie odpowiedzialny za program termomodernizacij o budżecie 103 mld zł.

Piotr Woźny odpowiadający w rządzie za walkę ze smogiem, od czerwca jest wiceprezesem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Informację tę potwierdzili telefonicznie portalowi WysokieNapiecie.pl rzecznicy Ministerstwa Środowiska i NFOŚiGW. Informacja nie pojawiła się na stronie internetowej instytucji, ale w najbliższych dniach ma to zostać  uaktualnione. Jednocześnie Woźny zniknął z kierownictwa Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii.

Program walki ze smogiem

Według naszych informacji, Piotr Woźny nadal będzie pełnomocnikiem rządu ds. koordynacji Programu Czyste Powietrze. W czwartek na konferencji prasowej rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska przedstawiła go już jako zastępcę prezesa NFOŚiGW. W funduszu zajmie się praktyczną realizacją programu o gigantycznym budżecie. Jak ostatecznie będzie wyglądał? – to nie zostało jeszcze ujawnione. Nie ma daty naboru wniosków ani szczegółów, kto może skorzystać z pomocy.

A że program będzie, to przesądzone. Jego uruchomienie zapowiedział wczoraj sam premier Mateusz Morawiecki. “To wielki program poprawy substancji mieszkaniowej i jakości powietrza. Państwo musi tutaj działać i działa. Mówiłem już o tym w exposé. Na ten cel zostaną uruchomione ogromne środki zarówno w postaci różnego rodzaju ulg, jak również dotacji bezpośrednich dla osób, których nie stać na samodzielną termomodernizację swoich budynków jednorodzinnych czy wielorodzinnych” – przekonywał premier. Zapowiedział, że rząd przeznaczy na to 130 mld zł.

Dla kogo dotacje, dla kogo pożyczki? O tym w dokończeniu artykułu na portalu WysokieNapiecie.pl

ZOBACZ TAKŻE:

Rządowe sukcesy i porażki w walce ze smogiem. Czy taryfa grzewcza działa?

Jak wymienić piec i dostać dotację? Do wzięcia nawet 3 tys. złotych

Autobusy elektryczne. Dlaczego miasta na nie stawiają?

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.