zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Minister Tchórzewski podczas Kongresu w Katowicach – mądra transformacja energetyczna i sprawiedliwa realizacja idei unii energetycznej

Strona główna > Archiwa wpisów > Minister Tchórzewski podczas Kongresu w Katowicach – mądra transformacja energetyczna i sprawiedliwa realizacja idei unii energetycznej

Data

Podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego, którego Partnerem jest Europejskie Instytut Miedzi, Minister Tchórzewski omawiając zagadnienia Polityki Energetycznej wskazał, konieczność mądrej transformacji energetycznej i budowania unii energetycznej na zasadzie sprawiedliwości.

W swojej wypowiedzi otwierającej dedykowany dla PEP 2040 panel, Minister Tchórzewski podkreślił, że stabilne dostawy paliw i energii, uwzględniające wzrastające zapotrzebowanie, to priorytet nie tylko krajowej polityki energetycznej, ale i całej naszej gospodarki.

Europejski Instytut Miedzi partnerem sesji Zielona Energia w Europie podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego

Zdaniem Pana Ministra, rząd dostrzega wagę wpływu sektora energetycznego na całą gospodarkę i w związku z tym, prowadzi  politykę respektującą trzy równoważne cele: bezpieczeństwo dostaw, zrównoważony rozwój i konkurencyjność. Jak podkreślił Minister podczas wystąpienia – pewny dostęp do energii dla obywateli, po akceptowalnych społecznie cenach i przy minimalizowaniu negatywnego wpływu energetyki na środowisko – to ważne zadanie, a stabilne dostawy paliw i energii, to priorytet dla całej gospodarki.
Podczas panelu Minister podkreślał, że wprowadzanie odnawialnych źródeł energii będzie musiało w Polsce przebiegać w sposób ewolucyjny, wskazując jednocześnie, że od kilkunastu lat polska energetyka podlega trendom klimatycznym i politycznym. Minister wskazał, że źródła konwencjonalne ulegać będą modernizacjom, dzięki którym spadnie ich emisyjność, a wzrost zapotrzebowania na energię elektryczną będzie zaspokajany przez źródła niskoemisyjne (fotowoltaika i farmy wiatrowe).

Przeczytaj także: Polityka Energetyczna Polski do 2040. Rekomendacje Europejskiego Instytutu Miedzi

Minister mówiąc o transformacji energetycznej, podkreślił że potrzebujemy inwestycji w moce wytwórcze, sieci dystrybucyjne czy magazyny energii, co w opinii uczestników panelu było ważnym wskazaniem w zakresie budowania i rozwoju tzw “nowej energetyki”.

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno