zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Ministerstwo Energii ogłosiło II konkurs dla klastrów energii

Strona główna > Archiwa wpisów > Ministerstwo Energii ogłosiło II konkurs dla klastrów energii

Ministerstwo Energii zaprasza do udziału w konkursie, którego celem jest identyfikacja najbardziej wartościowych energetycznych inicjatyw lokalnych.  Wyróżnione klastry otrzymają Certyfikat Pilotażowego Klastra Energii.

Jak informuje resort energii inicjatywy te (Klastry Energii) stworzą grupę, z którą Ministerstwo Energii będzie wypracować regulacje dla rozwoju energetyki rozproszonej w Polsce z uwzględnieniem potrzeb lokalnych zarówno społecznych jak i energetycznych.

Etapy konkursu:

  • przyjmowanie wniosków zgłoszeniowych klastrów energii;
  • ocena złożonych wniosków zgłoszeniowych klastrów energii według kryteriów formalnych przez KO;
  • ocena złożonych wniosków zgłoszeniowych klastrów energii według kryteriów merytorycznych przez Panel ekspertów.

Przyjmowanie wniosków zgłoszeniowych odbywa się do 30.07.2018r.

Regulamin oraz formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie internetowej Ministerstwa Energii tutaj.

Pierwszy konkurs dla klastrów energii został ogłoszony w sierpniu 2017 roku. Jak podaje resort cyfryzacji do I Konkursu zgłoszono 115 wniosków z których 70 przeszło pozytywne pierwszy etap oceny formalnej i zakwalifikowało się do oceny merytorycznej. Podmioty uczestniczące w ocenie merytorycznej miały możliwość prezentacji w siedzibie Ministerstwa Energii koncepcji funkcjonowania i rozwoju swojego klastra. Ostatecznie Certyfikat Pilotażowego Klastra Energii uzyskały 33 klastry energii z 12 województw.

ZOBACZ TAKŻE: Powstał kolejny klaster energii na Dolnym Śląsku

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno