zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju chce współpracować z GE w rozwoju OZE w Polsce

Strona główna > Archiwa wpisów > Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju chce współpracować z GE w rozwoju OZE w Polsce

Data

28 października odbędzie się podpisanie listu intencyjnego o strategicznej współpracy między Ministerstwem Inwestycji i Rozwoju i amerykańskim koncernem General Electric

Jak informuje resort, podpisanie listu intencyjnego ma otworzyć pole do szerszej współpracy przy realizacji inwestycji w sektorze OZE. W wydarzeniu wezmą udział ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher, Minister Finansów Inwestycji i Tozwoju Jerzy Kwieciński, Fabrice Kermorgant z GE Renewable Energy- Ofshore Wind GE oraz Sławomir Żygowski, Prezes Zarządu GE Power. GE Power ma wesprzeć rozbudowę Elektrowni Ostrołęka o nowy blok węglowy. Jest także zaangażowane w projekty Odnawialnych Źródeł Energii na całym świecie.

Odnawialne źródła energii. Jaki mają wpływ na geopolitykę?

Już w ubiegłym tygodniu szeroko informowano o innej inicjatywie GE, którą pozytywnie ocenił Minister Kwieciński, tj. uzgodnienie przez Synthos i GE Hitachi Nuclear Energy (GEH) zasad współpracy przy potencjalnych zastosowaniach związanych z wdrożeniem małego modułowego reaktora GEH BWRX-300 w Polsce,  jak podkreślił Minister, ważne jest to, że nie tylko sektor publiczny myśli o wykorzystaniu w Polsce energii jądrowej. W kontekście OZE eksperci Europejskiego Instytutu Miedzi, podkreślają  już teraz źródła odnawialne wspierają proces dywersyfikacji struktury wytwarzania energii w Polsce, a do dynamicznego rozwoju przyczyniają się m.in. spadające koszty technologii.

Rozwój OZE i elektromobilności. Jaką rolę ma do odegrania miedź?

Jak podkreśla się podczas debat eksperckich, zwiększenie wysiłków nad przyspieszeniem rozwoju energetyki odnawialnej, może być też wizja straty nawet 8 mld zł, jeśli Polsce nie uda się wypełnić zobowiązań dot. wymaganej ilości OZE.

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno