zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Mitsubishi z technologią pojazdu do domu

Strona główna > Archiwa wpisów > Mitsubishi z technologią pojazdu do domu

Japoński producent samochodów Mitsubishi ma wzbogacić swoją ofertę o innowacyjny system, który zezwoli właścicielowi na przechwytywanie energii słonecznej, a następnie, w razie potrzeby, udostępnienie jej między domem, a samochodem elektrycznym z akumulatorem. System V2H ma pojawić się również na rynku europejskim.

Takie rozwiązanie umożliwia integrację energii domowej i z samochodu, aby nie korzystać wyłącznie z tego samego źródła (np. fotowoltaiki), ale również dzielić zgromadzoną moc zgodnie z codziennym, bieżącym zapotrzebowaniem.

Czytaj: Auta elektryczne. Wpływ na transport oraz zmniejszenie emisji CO2

System Dendo Drive House (DDH), który po raz pierwszy będzie dostępny w Japonii i Europie, oparty jest na technologii pojazdu do domu (V2H), aby umożliwić samochodom elektrycznym i hybrydowym typu plug-in czerpanie korzyści z energii słonecznej, skumulowanej w przydomowym magazynie energii. Zgromadzoną energię można też udostępniać z powrotem, gdy spadnie poziom energii w baterii domowej.

Kupując samochód od dealerów Mitsubishi, otrzymamy również panele słoneczne na dach, dwukierunkową ładowarkę i akumulator domowy. Taki system oferuje już na rynku japońskim koncern Nissan.

Zobacz również: Magazynowanie energii. Niezbędne do rozwoju OZE i nie tylko

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno