zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Niemcy: więcej stacji ładowania niż samochodów elektrycznych

Strona główna > Archiwa wpisów > Niemcy: więcej stacji ładowania niż samochodów elektrycznych

W Niemczech na koniec 2018 roku było więcej stacji ładowania samochodów elektrycznych niż pojazdów napędzanych energią elektryczną wyłącznie lub częściowo w trybie plugin podaje portal gramwzielone.pl. Statystyki podało federalne stowarzyszenia branżowe Bundesverband der Energie- und Wasserwirtschaft (BDEW).

Liczba publicznych stacji ładowania aut elektrycznych na koniec zeszłego roku wynosiła  16 tysięcy, z czego 12 proc. miały stanowić stacje szybkiego ładowania. Jednocześnie operatorami 3/4 tych stacji ładowania miały być koncerny energetyczne – podaje portal.

CZYTAJ: Rozwój elektromobilności. Dlaczego bez miedzi się to nie uda?

Obecnie w Niemczech zarejestrowanych jest ponad 15 tys. aut elektrycznych (zasilanych energią elektryczną lub częściowo). Wraz ze wzrostem liczby aut elektrycznych wzrośnie rentowność inwestycji w stacje szybkiego ładowania – podaje gramwzielone.pl.

Ile aut elektrycznych zarejestrowano w całej UE?  W trzecim kwartale 2018 r. w całej Unii Europejskiej zarejestrowano 72 tys. samochodów z napędem wyłącznie elektrycznym, co oznacza wzrost o 30 proc. rok do roku i co stanowi 2,1 proc. wszystkich rejestracji pojazdów w Unii Europejskiej – wynika z ostatnich statystyk zebranych przez europejskie stowarzyszenie producentów aut ACEA.

POLECAMY: Elektromobilność. Jak zmieniać transport i komunikację, by chronić środowisko?

Dla porównania w Polsce zarejestrowano w ubiegłym roku  286 aut całkowicie elektrycznych i 5,5 tys. hybryd.

CZYTAJ: Elektromobilność w Polsce. Dwa razy więcej stacji ładowania elektryków

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno