zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Nowa stacja ładowania w Krakowie

Data
Tagi

We wtorek 5 grudnia, na zewnętrznym parkingu krakowskiej galerii handlowej Bronowice została uruchomiona stacja szybkiego ładowania samochodów elektrycznych sieci Greenway.

Stacja szybkiego ładowania samochodów elektrycznych sieci Greenway, uruchomiona w krakowskiej Galerii Bronowice, to szybka ładowarka firmy Efacec. Umożliwia ona jednoczesne podłączenie dwóch pojazdów, z których jeden może ładować się przy wykorzystaniu prądu stałego, a więc szybko (z mocą do 50 kW), drugi – przy wykorzystaniu prądu zmiennego (aż do 43 kW). Naładowanie baterii (pojemności od 20 do 40 kW) do optymalnych 80 proc., pozwalających na przejechanie około 100 – 180 km, zajmuje średnio od 10 do 20 minut.

Stacja w Galerii Bronowice wyposażona jest w 3 złącza w ogólnodostępnych dla samochodów elektrycznych standardach ładowania: CHAdeMO, CCS oraz AC Type 2. Dwa pierwsze to standardy szybkiego ładowania za pomocą prądu stałego, ostatni pozwala na naładowanie prądem zmiennym pojazdów, które nie mogą ładować się szybko.

Prace nad naszą siecią posuwają się szybko. Wraz ze stacją w Galerii Bronowice mamy już dziewiętnaście uruchomionych stacji. Bardzo się cieszymy, że na naszej mapie przybywa kolejne miejsce dla kierowców aut elektrycznych, i to w Krakowie – mówi Rafał Czyżewski z Greenway Infrastructure Poland.

Budowana przez nas sieć szybkich stacji ładowania sprawi, że przemieszczanie się samochodem elektrycznym na długim dystansie będzie dużo łatwiejsze niż obecnie i nie będzie wymagać skomplikowanego planowania – dodaje prezes.

Z deklaracji Greenway wynika, że do końca 2017 roku w sieci tej spółki ma działać łącznie ok. 30 stacji ładowania, a w 2020 roku na terenie Polski ma funkcjonować 200 należących od niej punków ładowania.

Korzystanie ze stacji jest możliwe jedynie przy użyciu specjalnej karty dostępowej, którą wydaje operator po zarejestrowaniu się na jego stronie internetowej. Ładowanie samochodów w ramach sieci przez kilka najbliższych miesięcy będzie bezpłatne.


Czytaj również:

Energetyczne wyzwania samorządów – elektromobilność, efektywność energetyczna i czyste powietrze

Energetyczne wyzwania samorządów – elektromobilność, efektywność energetyczna i czyste powietrze

Elektryczny samochód naładujesz w garażu

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.