zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Nowe regulacje dla inwestorów planujących uruchomienie mniejszych instalacji OZE

Strona główna > Archiwa wpisów > Nowe regulacje dla inwestorów planujących uruchomienie mniejszych instalacji OZE

Jak wskazuje portal Gramwzielone.pl, rządowy zespół ds. energetyki prosumenckiej finalizuje prace nad nowymi regulacjami dla inwestorów planujących uruchomienie mniejszych instalacji OZE. W przyszłym tygodniu propozycjami wypracowanymi przez zespół kierowany przez minister przedsiębiorczości Jadwigę Emilewicz ma się zająć Rada Ministrów.

We czwartek 16 maja, propozycjami wypracowanymi przez zespół prosumencki kierowany przez minister Emilewicz ma się zająć Komisja Prawnicza Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, a w przyszłym tygodniu mają one trafić pod obrady rządu. Nowe regulacje dla prosumentów mają znaleźć się w przygotowanym przez Ministerstwo Energii projekcie nowelizacji ustawy o OZE, który powinien trafić do prac w parlamencie w najbliższych tygodniach. Ostatnio Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii zasygnalizowało, że na razie planowane jest wprowadzenie tylko kilku rozwiązań, a na kolejne, które zwiększą możliwości inwestowania w prosumenckie, odnawialne źródła energii, musimy poczekać do kolejnej nowelizacji ustawy o OZE.

Przeczytaj także: Rozwój energetyki prosumenckiej – czy przedsiębiorcy zostaną prosumentami?

W najbliższej nowelizacji możemy spodziewać się objęcia przedsiębiorców definicją prosumenta, aby docelowo mogli oni korzystać z systemu opustów oraz wprowadzenia delegacji do rozporządzenia mającego doregulować kwestię obsługi właścicieli mikroinstalacji. Na kolejnym etapie prac w zakresie produkcji energii z należących do przedsiębiorców mikroinstalacji rozważane jest wprowadzenie możliwości wyboru – albo systemu opustów, albo systemu, z którego mogą korzystać obecnie.

Aktualny projekt nowelizacji ustawy o OZE jest przedmiotem prac rządu, a po zaakceptowaniu go przez Radę Ministrów będzie mógł trafić do prac w parlamencie.

Zobacz także: Prosumenckie Mikroinstalacje Energetyczne – Analiza technologiczna monitoringu i sterowania w budynkach

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.