zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Nowe, zdalne liczniki dla 400 tys. odbiorców energii

Strona główna > Archiwa wpisów > Nowe, zdalne liczniki dla 400 tys. odbiorców energii

Ponad 400 tysięcy nowych liczników zdalnego odczytu trafi do odbiorców energii elektrycznej przyłączonych do sieci dystrybucyjnej Energi Operatora. Spółka od lat jest niekwestionowanym krajowym liderem pod względem ilości klientów, u których pomiary odczytywane są zdalnie. Po realizacji podpisanej niedawno umowy, ich liczba wyniesie łącznie przeszło milion.  

Jednym z celów transakcji jest wypełnienie wymogów ustawy o rynku mocy poprzez zapewnienie urządzeń umożliwiających zdalny odczyt podmiotom komercyjnym i przemysłowym. Ponadto Energa Operator planuje wymianę legalizacyjną dotychczas zainstalowanych układów pomiarowych oraz montaż nowych liczników dla wszystkich taryf na obszarach objętych zdalnym odczytem, w których powstały kolejne przyłączenia do sieci.

POLECAMY: Technologie pomagają zbić wysokie rachunki za prąd

– Stosowane przez nas inteligentne liczniki nie tylko przesyłają dane odczytowe. Poprzez zdalną transmisję realizowane są takie usługi, jak aktualizacja grupy taryfowej w przypadku zmiany umowy przez odbiorcę czy powiadomienie operatora o błędach technicznych, takich jak brak fazy, bez konieczności interwencji ze strony przyłączonych do sieci podmiotów. Pozwalają również klientom na bieżące monitorowanie zużycia energii i lepsze nim zarządzanie. Dzięki podpisanej umowie wkrótce ponad 30 proc. naszych odbiorców objętych będzie tego typu pomiarem. Jesteśmy pod tym względem liderem w Polsce – mówi Ewa Sikora, Dyrektor Pionu Usług Dystrybucyjnych Energi Operatora.

Większość klientów posiadających liczniki zdalnego odczytu może korzystać z udostępnionego przez Energę Operatora portalu, który umożliwia szczegółową analizę zużycia energii w określonych przedziałach czasowych – dzień, miesiąc, rok. Co więcej, za jego pomocą przeprowadzić można symulację kosztów dla poszczególnych taryf, przy użyciu cen wybranego przez siebie sprzedawcy.

Liczniki zostaną dostarczone do wszystkich sześciu Oddziałów Energi Operatora w piętnastu transzach dostaw.

CZYTAJ: Ceny prądu w górę. Jak to wpłynie na zainteresowanie elektromobilnością?

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno