zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Nowoczesne stacje ładowania pojazdów w elektrowni Turów

Strona główna > Archiwa wpisów > Nowoczesne stacje ładowania pojazdów w elektrowni Turów

Od 1 sierpnia 2019 roku, w Elektrowni Turów, będącej własnością PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE, można korzystać z nowoczesnej stacji ładowania pojazdów elektrycznych. To pierwsza stacja ładowania w gminie Bogatynia, dostępna dla wszystkich właścicieli pojazdów elektrycznych. Uruchomienie stacji ładowania jest częścią kompleksu energetycznego w ramach Południowo-Zachodniego Klastra Energii.

Prowadzenie działalności wydobywczo-wytwórczej w Bogatyni, wiąże się z dbałością o zrównoważony rozwój na tym terenie. Po modernizacji elektrowni wodnej na rzece Witka, budowa nowych stacji ładowania samochodów elektrycznych jest kolejnym działaniem służącym lokalnej społeczności Bogatyni i okolic.

Jak zaznacza Robert Ostrowski – prezes zarządu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, Grupa PGE chce mieć istotny udział w rozwoju elektromobilności, która wpisuje się także w założenia funkcjonowania Południowo-Zachodniego Klastra Energii.

Czytaj: Miedź w procesie ładowania EV – wschodzący standardowy system ładowania bezprzewodowego

Jak dodaje Dariusz Czuk – dyrektor Elektrowni Turów, stacja ładowania samochodów elektrycznych znajduje się przy bramie głównej Elektrowni Turów. Mogą się tu ładować cztery samochody jednocześnie. Uruchomiono stację szybkiego ładowania Garo QC 45, która umożliwia  naładowanie akumulatora od 0 do 80% poniżej 30 minut. Druga zamontowana stacja to model Garo LS-4, wyposażona w dwa gniazda Typu 2, zabezpieczone przed wpływem czynników atmosferycznych. Ładowanie na takiej stacji zajmuje więcej czasu, ponieważ urządzenie ładuje samochody prądem zmiennym (AC), a jego moc wynosi 22 kW.

PGE Nowa Energia, która opracowuje nowe rozwiązania i usługi wdrażane w działalności operacyjnej Grupy PGE jest właścicielem i operatorem nowej stacji ładowania. Obecnie, jednym z kluczowych obszarów działalności, na których koncentruje się spółka, jest elektromobilność – dotyczy to zarówno samego rozwoju infrastruktury stacji ładowania, jak również pozostałych usług.

W lipcu i na początku sierpnia br., oprócz ładowarek przy Elektrowni Turów, PGE Nowa Energia uruchomiła również stacje ładowania w Jeleniej Górze, Lublinie i w Szczytnej (woj. dolnośląskie). Obecnie PGE Nowa Energia dysponuje ponad 50 punktami ładowania, rozlokowanych w 14 miastach w Polsce.

Zobacz też: Rozwój elektromobilności. Jak wzrośnie zapotrzebowanie na miedź?

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.