zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

O transformacji energetycznej i elektromobilności – spotkanie Morawiecki, Sevcovic, Canete w Brukseli

Strona główna > Archiwa wpisów > O transformacji energetycznej i elektromobilności – spotkanie Morawiecki, Sevcovic, Canete w Brukseli

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się w poniedziałek w Brukseli wiceszefem KE ds. unii energetycznej Maroszem Sevcovicem i komisarzem  Ariasem Canete, rozmowy dotyczyły m.in. transformacji energetycznej i rozwoju elektromobilności w Polsce.

Podczas spotkania rozmowy toczyły się m.in. wokół kwestii funduszy  dla realizacji polityki klimatycznej, tak aby Polska miała fundusze na transformację, która odpowiada wymogom klimatycznym UE a jednocześnie jest optymalna dla polskich potrzeb rozwojowych. Premier Morawiecki jak podało Polskie Radio 24 i KPRM, rozmawiał z Panem Komisarzem także o elektromobilności, wskazując że Polska wpisuje się w ten trend, a jednym z jego elementów jest sukcesywna wymiana taboru w transporcie publicznym, który ma być wspierany przez programy rządowe w tym Fundusz Transportu Niskoemisyjnego. Polska ma mieć jak najbardziej innowacyjne przemysły, aby sprostać przyszłym wymogom technologicznym.

Przeczytaj także:

Elektromobilność nabiera rozpędu. Do 2030 roku 50 procent sprzedawanych aut będzie elektrycznych?

 

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno