zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

“Ograniczanie emisji CO2 to tylko część walki ze zmianami klimatu”

Strona główna > Archiwa wpisów > “Ograniczanie emisji CO2 to tylko część walki ze zmianami klimatu”

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki Maciej Bando mówił, że największym wyzwaniem będzie ochrona klimatu, która stała się jeszcze ważniejsza po opublikowaniu raportu. Wskazał też na obietnice wyborcze, które będzie trudno spełnić energetyce. Trwa Konferencja Energetyczna EuroPOWER w Warszawie, gdzie prezes URE był gościem honorowym.

Trwa bardzo trudny okres dla energetyki, a gospodarka będzie musiała się zmierzyć z oczekiwaniami wynikającymi z kampanii wyborczej. „Musimy pamiętać, że to czas wielkich deklaracji, nierzadko nierealnych. Realizujmy to, co jest możliwe do spełnienia” – mówił prezes Maciej Bando, cytowany przez portal biznesalter.pl.

Prezes Maciej Bando dodał, że największym wyzwaniem będzie ochrona klimatu, która stała się jeszcze ważniejsza po opublikowaniu raportu. “Wynika z niego, że nasze dzieci mogą żyć zupełnie inaczej niż my, a Polska może zacząć pustynnieć. Ograniczanie emisji CO2 to tylko część walki ze zmianami klimatu” – mówił prezes URE.

“Słyszymy nie zawsze zbieżne deklaracje ze strony Komisji Europejskiej, a z drugiej strony polskiego rządu. Ostatnie 3 aukcje pokazały stosunek polskiego rządu do odnawialnych źródeł. Wszystkie trzy, o łącznej wartości ponad 15 mld zł się nie odbyły. Obserwacja rynku zmusiła ich do tego, by nie wchodzić w ryzykowny, ich zdaniem, biznes odnawialnych źródeł” – powiedział prezes URE.

Prezes Maciej Bando wskazał też na inny problem, a mianowice stan polskich sieci elektroenergetycznych, które wymagają innowacji. “Jednym z remediów na to było wprowadzenie rynków mocy, czyli mechanizmu, który sprawiał, że tworzenie nowych źródeł było łatwiejsze. To, co się dzieje, to skutek zapomnienia o tym, że kierunek, w którym będzie się zmieniała Europa jest znany od lat. To efekt zaniedbań wielu lat, nie tylko ostatnich trzech” – ocenił uczestnik EUROPOWER, cytowany przez biznesalter.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

Konferencja Energetyczna EuroPOWER. Wyzwania i szanse dla energetyki w Polsce

Polska miedź napędza elektromobilność 

Czy słońce rozgrzeje polską gospodarkę?

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno