zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

PGE ma apetyt na 2500 MW w morskiej energetyce wiatrowej

Strona główna > Archiwa wpisów > PGE ma apetyt na 2500 MW w morskiej energetyce wiatrowej

PGE poinformowała, że zamierza zrealizować projekt morskich farm wiatrowych o mocy ok. 1000 MW do 2025 roku, a do 2030 roku firma zamierza osiągnąć 2500 MW w elektrowniach wiatrowych na morzu do 2030 roku – podaje wnp.pl

PGE publikując wyniki finansowe za 2017 roku poinformowała, że zmieniające się otoczenie, zarówno regulacyjne jak i technologiczne, uzasadnia realizację projektu morskich farm wiatrowych o mocy ok. 1 000 MW w perspektywie połowy przyszłej dekady, czyli do 2025 roku – podaje portal.

Jak powiedział dla portalu Henryk Baranowski, prezes zarządu PGE, że jest bardzo dużo znaków zapytania na tej drodze, więc przyjmijmy, że to jest nasz apetyt – stwierdził prezes.

ZOBACZ TAKŻE: Morska energetyka wiatrowa. W Europie rośnie na potęgę, co z Polską?

W lutym br. PGE Energia Odnawialna z grupy PGE informowała o rozpoczęciu dwuletniej kampanii pomiarowej warunków wietrzności na Morzu Bałtyckim. Badania są prowadzone w rejonie planowanej morskiej farmy wiatrowej Baltica.

Realizowany przez PGE EO „Program Offshore”, który zakłada budowę morskiej farmy wiatrowej o maksymalnej mocy ok 1 GW w Wyłącznej Strefie Ekonomicznej Morza Bałtyckiego, stanowi jedną z opcji strategicznych rozwoju Grupy Kapitałowej PGE po 2020 r.

W ramach przygotowań do tej inwestycji spółka PGE EO rozpoczęła dwuletnią kampanię pomiarową warunków wietrzności w rejonie planowanej morskiej farmy wiatrowej Baltica. Obszar badań jest zlokalizowany w odległości ok 32 km od Łeby, a pomiary są prowadzone przy użyciu Lidaru. Więcej na ten temat tutaj.

ZOBACZ TAKŻE:

FNEZ: Potencjał morskiej energetyki wiatrowej w Polsce wynosi od 8 do 10 GW

Parlamentarny Zespół do spraw Morskiej Energetyki Wiatrowej rozpoczął pracę

Morska energetyka wiatrowa kołem zamachowym polskiej gospodarki

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno