zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Pierwsze trzy Inteligentne Stacje Transformatorowe z magazynem energii na Mazowszu

Strona główna > Archiwa wpisów > Pierwsze trzy Inteligentne Stacje Transformatorowe z magazynem energii na Mazowszu

Podczas targów Energetab w Bielsku-Białej, spółka ZPUE poinformowała, że jedna z zamówionych stacji SPS (Smart Power Station) trafi do zakładu produkcyjnego we wschodniej części województwa mazowieckiego, a dwie kolejne będą pracowały na terenie Warszawy

SPS ma być odpowiedzią spółki na nowe wyzwania jakie stoją przed sektorem energetycznym w kontekście transformacji energetycznej i większego udziału OZE oraz potrzeb dot. elektromobilności. Jak mówią przedstawiciele spółki – prowadzone są już  rozmowy handlowe. innogy Stoen Operator wykorzysta stacje SPS w celu budowy infrastruktury V2G ( vehicle-to-grid) na terenie Warszawy. W maju 2019 firma uruchomiła projekt badawczy poświęcony technologii vehicle-to-grid.

Samochody przyszłości zmienią ulice miast

W ramach wdrożenia innogy testuje połączenie układów magazynowania energii z pojazdami elektrycznymi i ich współpracę z siecią energetyczną. Bada również zwrot energii z pojazdów do sieci oraz do układów magazynowania, które są przyłączone do miejskiej stacji energetycznej. Cały program przewidziany jest na lata 2019-2020. Jak wskazuje operator – technologia V2G i stosowanie mobilnego magazynowania energii, może przynieść korzyści wszystkim uczestnikom rynku energii. Jak podkreślają eksperci Europejskiego Instytutu Miedzi obecni podczas targów – interfejs Pojazd-Sieć (ang. Vehicle-to-Grid) to system, umożliwiający dwukierunkowy przepływ energii między pojazdem elektrycznym (lub hybrydowym), a siecią elektroenergetyczną.

Auta elektryczne. Nowe rozwiązania mogą zwiększyć dwukrotnie ich zasięg

Prosumenci korzystający z samochodów wyposażonych w interfejs V2G zyskają dodatkowe źródło dochodów, a rozproszone zasoby energetyczne pozwolą na rozbudowę sieci dystrybucyjnej przy mniejszych nakładach inwestycyjnych i dużo mniejszej ingerencji w środowisko naturalne.

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno