zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Pilotażowe programy wsparcia – poprawa jakości powietrza i modernizacje w sektorze ciepłowniczym

Strona główna > Archiwa wpisów > Pilotażowe programy wsparcia – poprawa jakości powietrza i modernizacje w sektorze ciepłowniczym

Data
Tagi

Pilotażowe programy wsparcia ciepłownictwa ze środków krajowych pomogą sektorowi się modernizować zarówno termicznie, jak i kosztowo – podkreśla wiceminister środowiska Sławomir Mazurek.

Minister zapewnia, że resort dostrzega szczególny potencjał ciepłownictwa powiatowego, dlatego też uruchamiany jest pilotażowy program Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska”ciepłownictwo powiatowe”.  Program pozwolić ma oszacować i sprawdzić, w jaki sposób pomóc modernizować się ciepłowniom, tak by one dostarczały w sposób jak najbardziej efektywny  ciepło do mieszkańców.

RAPORT: Lokalne systemy ciepłownicze. Zmiany i ich wpływ na mniejsze zużycie energii

Fundusz przeznaczył na pilotażowy program pół miliarda zł i mają to być początkowe środki na bardzo korzystnych warunkach – 30 proc. dofinansowania w formie dotacji, 70 proc. dofinansowania w formie pożyczki, którą można zwrócić w ciągu 20 lat. Można umorzyć tę pożyczkę do 10 proc., nie więcej niż 5 mln zł. Program wsparcia ze środków krajowych da szanse na modernizacje i rozwój sektora małych, często przestarzałych ciepłowni, które mają problem z pozyskiwaniem funduszy unijnych, a jak wskazują eksperci w tym. Europejskiego Instytutu Miedzi – brak efektywnych systemów ciepłowniczych będzie barierą w uzyskiwaniu środków pomocowych z UE.

Polecamy: Finansowanie efektywnej dystrybucji ciepła i chłodu

 

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno