zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

PKN Orlen przygotuje wstępny projekt techniczny morskiej farmy wiatrowej

Strona główna > Archiwa wpisów > PKN Orlen przygotuje wstępny projekt techniczny morskiej farmy wiatrowej

Data
Tagi

Z Gdańska wypłynął już statek, który zbada parametry geologiczne dna Bałtyku na terenie koncesji morskiej farmy wiatrowej należącej do PKN Orlen

Baltic Power (Grupa PKN Orlen), posiada koncesję na budowę farm wiatrowych na Bałtyku o maksymalnej łącznej mocy do 1200 MWe. Obszar badań spółki, zlokalizowany jest ok. 23 km na północ od linii brzegowej Morza Bałtyckiego, na wysokości Choczewa i Łeby. Jak podkreślają przedstawiciele spółki, przygotowania do realizacji projektu morskich farm wiatrowych są coraz bardziej zaawansowane, czego wyrazem jest rozpoczęcie kolejnego etap prac. Aktualny etap pozwolić ma na przygotowanie wstępnych projektów technicznych dla budowy morskiej farmy wiatrowej.

Offshore Wind Outlook 2019 – w ciągu 10 lat technologia stanieje o 40%

Wszystkie prace prowadzone są z zachowaniem najwyższych standardów i najlepszych praktyk, tak aby do minimum zredukować ich oddziaływanie środowiskowe – powiedział Jarosław Dybowski, dyrektor wykonawczy ds. energetyki w PKN Orlen. Prowadzone prace polegać będą m.in. na wykonaniu serii odwiertów na głębokość kilkudziesięciu metrów pod poziomem dna. Pobrane próbki gruntów zostaną przebadane laboratoryjnie pod kątem cech fizycznych i mechanicznych. W efekcie tych prac możliwe będzie stworzenie wstępnego planu rozmieszczenia turbin oraz wstępne określenie optymalnego rodzaju i wielkości konstrukcji wsporczych turbin wiatrowych.

Morska Energetyka Wiatrowa. Polskie firmy mogą dostarczyć połowę komponentów dla offshore

Jak podkreśla Dyrektor Dybowski, badania prowadzone są w rejonie, w którym Morze Bałtyckie ma głębokość kilkudziesięciu metrów i prowadzone są m.in. przez geologów, geofizyków, geotechników. Czas trwania badań uzależniony jest od warunków pogodowych panujących na Bałtyku.

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno