zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

PKN Orlen z własną farmą fotowoltaiczną

Strona główna > Archiwa wpisów > PKN Orlen z własną farmą fotowoltaiczną

Data
Tagi

PKN Orlen może dołączyć do rosnącego grona firm stawiących na rozwój własnych OZE.

PKN Orlen ogłosił zapytanie ofertowe dotyczące budowy farmy fotowoltaicznej, którego przedmiotem jest uzyskanie informacji na temat kompleksowej, wariantowej budowy elektrowni fotowoltaicznej wraz z infrastrukturą techniczną zlokalizowanej na gruncie o powierzchni około 5 hektarów we Włocławku. Taka powierzchnia odpowiada mocy ok. 2,5 MW. Wybór oferty zostanie dokonany na podstawie oceny złożonych ofert, w oparciu o zdefiniowane w zapytaniu kryteria i po zakończeniu negocjacji z oferentami.

W 2019 roku Polska ma szansę stać się jednym z wiodących rynków fotowoltaiki w UE

Już w lutym 2016 Orlen rozpoczął pierwsze działania w zakresie fotowoltaiki – pilotażowe instalacje modułów fotowoltaicznych na jedenastu wybranych stacjach paliw w Polsce, wskazując jako cel sprawdzenie efektywności technologii konwersji energii słońca w elektryczną w różnych lokalizacjach geograficznych o zróżnicowanym nasłonecznieniu.  Oprócz fotowoltaiki aktywa Orlenu w odnawialnych źródłach energii mają stanowić także morskie elektrownie wiatrowe, o czym pisaliśmy już na naszym portalu. Jak informowaliśmy na leonardo-energy.pl – PKN Orlen poszukuje partnera, który już posiada doświadczenie w inwestycjach offshorowych. W tym roku Orlen uzyskał warunki warunki przyłączenia dla projektu morskiej farmy wiatrowej o mocy 1200 MW.

Morska Energetyka Wiatrowa. Polskie firmy mogą dostarczyć połowę komponentów dla offshore

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno