zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Platforma Re-Source Hub Poland ma rozwinąć nowy trend w finansowaniu OZE

Strona główna > Archiwa wpisów > Platforma Re-Source Hub Poland ma rozwinąć nowy trend w finansowaniu OZE

Data
Tagi

Jak wskazują eksperci, umowy typu corporate PPA mogą być naturalną ewolucja rynku energetycznego.

Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej (PSEW) aby przyspieszyć rozwój rynku umów PPA, zainicjowało powołanie platformy Re-Source Hub Poland, wzorowanej na RE-Source, którą na świecie wspierają największe korporacje. Jak wskazuje Irena Gajewska z Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej  – to ma być miejsce, gdzie kupujący i sprzedający energię będą pracować nad rozwiązaniami np. w obszarze likwidowania barier regulacyjnych czy też tych w zakresie nowej organizacji rynku energii. RE-Source, jak podaje PSEW, wystosował właśnie do Komisji Europejskiej pismo wzywając ją do priorytetowego potraktowania kwestii związanej z usuwaniem barier regulacyjnych stojących na przeszkodzie rozwojowi korporacyjnych umów PPA.

Energetyka wiatrowa i ciepłownictwo – “Power to heat”, PPA

Umowy typu corporate PPA to rozwiązanie uwzględniające nie tylko interes producentów energii z OZE, ale jest również odpowiedzią na oczekiwania klientów. Szymon Kowalski, dyrektor biura rozwoju i innowacji w PGE Energia Odnawialna, w komunikacie przekazanym przez PSEW, wskazuje m.in., że umowy PPA to w Polsce nie jest jeszcze rozpowszechnione rozwiązanie i aby to zmienić potrzebna jest organizacja stymulująca rozwój tej formuły.

Pierwsza w Polsce instalacja fotowoltaiczna zbudowana na potrzeby jednego odbiorcy przemysłowego, dzięki umowie corporate PPA

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno