zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Polska ma największy potencjał rozwoju morskiej energetyki wiatrowej spośród wszystkich krajów bałtyckich

Strona główna > Archiwa wpisów > Polska ma największy potencjał rozwoju morskiej energetyki wiatrowej spośród wszystkich krajów bałtyckich

Data
Tagi

Jak wskazują analizy, Polska ma potencjał na uruchomienie ponad 10 GW energii z morskich farm wiatrowych na Bałtyku, co świadczy o największym potencjale spośród wszystkich krajów bałtyckich.

Podczas Bałtyckiego Forum Przemysłu Energetyki Morskiej, którego Partnerem jest Europejski Instytut Miedzi, omawiając kwestie energetyki wiatrowej na morzu, eksperci z krajów skandynawskich podkreślali, że widzą nasz potencjał, na co wskazywały m.in. słowa Olava Myklebusta, Ambasadora Królestwa Norwegii. Pan Ambasador mówił także, że 90 procent energii elektrycznej w Norwegii pochodzi z energetyki wodnej,  a 3 procent z wiatru i aby zrealizować scenariusz “100 procent z OZE”, bedą musieli rozwijać energetykę wiatrową zarówno na lądzie jak i na morzu.

Prąd z Bałtyku – światowi liderzy ostrzą zęby na rynek wart 100 mld zł

Strona szwedzka podczas dyskusji podkreślała natomiast, że Polska zależna jest od węgla, mniej więcej w tym samym stopniu co Szwecja od ropy 30 – 40 lat temu, dlatego Offshore może być dobrym i logicznym rozwiązaniem.

Podczas wystąpień wskazywano także, że połączenia sieci mają kluczowe znaczenie dla rozwoju energetyki odnawialnej, w tym dla morskiej energetyki wiatrowej, a ich rozwój zapewni stabilną i bezpieczną produkcję energii elektrycznej. Eksperci podkreślali, że aby Polska mogła efektywnie rozwijać offshore, będzie musiała zbudować większą ilość połączeń międzysystemowych.

Energia ze słońca, wiatru, węgla i gazu. Znamy odpowiedź, która jest najtańsza

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno