zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Polska unijnym liderem morskiej energetyki wiatrowej?

Strona główna > Archiwa wpisów > Polska unijnym liderem morskiej energetyki wiatrowej?

Zdaniem Fransa Timmermansa – wiceszefa Komisji Europejskiej (KE), Polska jest na drodze do stania się jednym z europejskich liderów w rozwoju offshore (energetyki wiatrowej na morzu).

W maju bieżącego roku, KE zaproponowała zmiany w budżecie unijnym – ponad pięciokrotne zwiększenie środków na Fundusz Sprawiedliwej Transformacji, w porównaniu do propozycji ze stycznia 2020 roku – z 7,5 do 40 mld euro.

Czytaj też: Rozwój ruchu prosumenckiego i nowych podmiotów w energetyce – kierunki transformacji energetycznej

Wiceszef KE, podkreślał, że Polska jest krajem, który ma być największym beneficjentem unijnych środków z Funduszu Transformacji Energetycznej, z uwagi na wielkość i wysoki stopień uzależnienia od węgla w miksie energetycznym.

Polska myśli nie tylko o energetyce wiatrowej i słonecznej, ale polskie przedsiębiorstwa, które były tradycyjnie obecne w sektorze paliw kopalnych, już teraz przygotowują projekty dotyczące wodoru. Co więcej, wiele społeczności w Polsce jest zainteresowanych inwestycjami w energetykę słoneczną.

Zobacz również: List intencyjny w sprawie rozwoju morskiej energetyki wiatrowej w Polsce

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.