zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Polski offshore w poszukiwaniu partnera

Strona główna > Archiwa wpisów > Polski offshore w poszukiwaniu partnera

Data
Tagi

W 2020 roku PKN Orlen ma podpisać umowę joint-venture

Jak poinformował Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek, spółka jest w trakcie rozmów z potencjalnymi zagranicznymi partnerami, którzy mają pomóc w realizacji projektu Polskiego offshore’u. Zawarcie umowy miałby miejsce w połowie przyszłego roku. Partner inwestycji miałby dostarczać nie tylko kapitał, ale również podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem. Wybrany przez PKN Orlen partner dostanie około 50% udziałów w projekcie.

Coraz więcej chętnych na wiatraki na polskim Bałtyku

Jak wskazuje PKN Orlen – do końca br. chce on wiedzieć, kto będzie partnerem, natomiast umowa ma być negocjowana już w przyszłym. Pewnie będą jeszcze potrzebne zgody UOKiK, może Komisji Europejskiej. 49 proc. PKN oferuje partnerowi branżowemu, nie strategicznemu, czyli komuś, kto ma doświadczenie, wie doskonale, jak się wykonuje te projekty, zna rynek, dostawców, wykonawców – powiedział Dyrektor wykonawczy ds. energetyki w PKN Orlen Jarosław Dybowski. Jak pisaliśmy na naszym portalu leonardo-energy – morskie farmy wiatrowe w polskiej strefie Morza Bałtyckiego kuszą inwestorów z Polski i Europy.

Energia wiatrowa na Bałtyku. Potencjał dla energetyki, korzyści dla gospodarki

W najbliższych kilku latach wysyp inwestycji może być imponujący i jak przewidują eksperci – inwestorzy mogą nas zaskoczyć. Dotychczas siedem projektów zostało uwzględnionych przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne – dwa mają umowy przyłączeniowe, pięć dostało na początku tego roku warunki techniczne przyłączenia (WTP). Kolejne dwa projekty mają pozwolenia lokalizacyjne.

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno