zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Polskie miasta działają na rzecz rozwoju elektromobilności

Strona główna > Archiwa wpisów > Polskie miasta działają na rzecz rozwoju elektromobilności

Władze polskich miast podpisały deklarację na rzecz rozwoju elektromobilności.

W dniach 9 – 10 września br. w Lublinie odbył się Kongres Nowej Mobilności 2019 – to największe wydarzenie poświęcone elektromobilności dla przedstawicieli samorządów w kraju. Na Kongresie została podpisana przez władze 30 polskich miast, deklaracja na rzecz elektromobilności. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych.

Elektromobilność – broszura informacyjna

Dokument należy traktować jako deklarację rzeczywistej współpracy, tworzącej optymalne warunki sprzyjające rozwojowi elektromobilności w gminach. Przedstawiciele władz samorządowych wyraziły gotowość do podejmowania dialogów branżowych, który znacznie przyczynią się do rozbudowy flot pojazdów elektrycznych i infrastruktury ładowania. Przedstawiciele samorządów wskazali potrzebę edukacji oraz promocji rozwiązań nisko i zeroemisyjnych. Zapowiedziały również większą liczbę działań prowadzonych do upowszechniania pojazdów zasilanych energią ekologiczną.

Innowacje w dużych firmach, czyli energetyka bliżej OZE

Swoje podpisy pod deklaracją złożyli prezydenci i wiceprezydenci m.in.: Wrocławia, Łodzi, Warszawy oraz Torunia.

Rozwój elektromobilności w gminach sprzyjać będzie także miedzi, która jest jednym z kluczowych materiałów dla rozwoju elektromobilności – podkreślają eksperci Europejskiego Instytutu Miedzi. Samochody z napędem elektrycznym zawierają nawet cztery razy więcej tego surowca niż auta z silnikiem spalinowym. Miedź jest także intensywnie wykorzystywana w infrastrukturze, niezbędnej do ładowania pojazdów elektrycznych.

 

 

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.