zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Powstaje największa lądowa farma wiatrowa w Polsce

Strona główna > Archiwa wpisów > Powstaje największa lądowa farma wiatrowa w Polsce

Data
Tagi

Na Pobrzeżu Koszalińskim powstaje lądowa farma wiatrowa Potęgowo, która składać się będzie z 81 turbin wiatrowych o łącznej mocy 219,5 MW. 

Elektrownia wiatrowa zlokalizowana będzie w dwóch grupach na Pomorzu: na Pobrzeżu Koszalińskim w woj. pomorskim (powiat słupski) i zachodniopomorskim (powiat sławieński) w minimalnej odległości 9 kilometrów od linii brzegowej Morza Bałtyckiego. Potęwo Mashav – inwestora przy realizacji inwestycji wspierać będzie firma Ambiens.

Energetyka wiatrowa. Dlaczego warto na nią postawić?

Zaangażowanie Ambiens przy farmie wiatrowej Potęgowo obejmuje doradztwo środowiskowe na etapie budowy oraz eksploatacji, m. in. udział w spotkaniu z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju (EBOiR), prezentacja projektu oraz oceny oddziaływania na środowisko i społeczeństwo (ESIA), nadzór przyrodniczy, monitoring ptaków i nietoperzy (wraz z automatyczną rejestracją na wysokości rotora) oraz pomiary hałasu – informuje Michał Kaczerowski, prezes Ambiens.

Czytaj także: Energetyka i OZE. Ważna rola miedzi

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno