zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Powstały najwyższe wiatraki na świecie z magazynem energii

Strona główna > Archiwa wpisów > Powstały najwyższe wiatraki na świecie z magazynem energii

Data
Tagi

W Niemczech zainstalowano cztery najwyższe lądowe turbiny wiatrowe na świecie – podaje portal Wysokie Napięcie. Wyższe, niż jakikolwiek budynek w Polsce, ale imponują nie tyle rozmiarami, co faktem, że w wieżach znajdą się ogromne magazyny energii. Część kluczowych urządzeń wykorzystanych w projekcie powstała w Polsce.

Wiatraki liczą sobie, wraz ze śmigłami, po 246,5 metrów wysokości i są najwyższymi takimi maszynami zbudowanymi kiedykolwiek na lądzie. Dla porównania najwyższy budynek w Polsce – warszawski Pałac Kultury i Nauki – mierzy 237 metrów wraz z iglicą, a najwyższe wiatraki, zbudowane w Polsce, pod Nowym Tomyślem (w chwili uruchamiania w 2012 roku także pobiły rekord świata), mają 210 metrów – wylicza Wysokie Napięcie.

Każdy dodatkowy metr wysokości zwiększa produkcję energii w turbinach o 0,5-1 proc. w skali roku. Dodatkowo wiatraki są położone na dwustumetrowych wzgórzach, przez co górują nad okolicą łączną wysokością niemal pół kilometra.

Cztery gigantyczne turbiny wiatrowe o mocy 3,4 MW każda powstały w Gaildorfie w południowo-wschodnich Niemczech. W czwartek oficjalnie ukończono ich instalację.

Zobacz także: Energetyka wiatrowa i jej konkurencyjność. Zobacz raport

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.