zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Projekt regulacji dla morskiej energetyki wiatrowej gotowy, ale jeszcze nie opublikowany

Strona główna > Archiwa wpisów > Projekt regulacji dla morskiej energetyki wiatrowej gotowy, ale jeszcze nie opublikowany

Data
Tagi

7 listopada Ministerstwo Energii wydało informację o powstaniu projektu ustawy wspierającej rozwój morskiej energetyki wiatrowej w Polsce

Na ten moment jednak nie został opublikowany – póki co Ministerstwo Energii ma wystąpić o wpisanie go do rządowego wykazu prac legislacyjnych. Jak podaje resort energii, przygotowywanie projektu regulacji dla morskiej energetyki wiatrowej trwa od początku tego roku. Do współpracy zaproszono sporo partnerów społecznych, którzy są zainteresowani inwestowaniem w farmy wiatrowe w polskiej części Morza Bałtyckiego.

Coraz więcej chętnych na wiatraki na polskim Bałtyku

Według zapewnień Ministerstwa Energii, finalny projekt ustawy o promowaniu wytwarzania energii elektrycznej w morskich farmach wiatrowych jest już przygotowany i gotowy do dalszych prac legislacyjnych. Póki co nie jest dostępny na stronach Rządowego Centrum Legislacji, ponieważ minister energii dopiero wystąpi z wnioskiem o dodanie przedmiotowego projektu do wykazu prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów.  Jest to niezbędny krok do dalszych prac legislacyjnych, czyli uruchomienia procesu konsultacji publicznych i uzgodnień międzyresortowych. Mamy nadzieję, że uda nam się je uruchomić w ciągu 2 -3 tygodni – informuje Krzysztof Kubów, sekretarz stanu, który w Ministerstwie Energii jest odpowiedzialny za obszar odnawialnych źródeł energii. Projekt jest wynikiem prac oraz konsultacji z wieloma partnerami, m.in. przedstawicielami sektora i biznesu. Jestem przekonany, że proponowane regulacje w istotny sposób przyczynią się do powstania w przyszłości systemowo uformowanego sektora morskiej energetyki wiatrowej w Polsce – mówi Krzysztof Tchórzewski, minister energii.

Energia wiatrowa na Bałtyku. Potencjał dla energetyki, korzyści dla gospodarki

W przypadku nowych regulacji dla morskiej energetyki wiatrowej kluczowym jest sprecyzowanie zasad rozliczania energii, która będzie powstawać na farmach wiatrowych ulokowanych w polskiej części Bałtyku. Wszystko po to, żeby inwestorzy i banki mieli gwarancję sprzedaży energii na już poznanych, mających długoletnie zastosowanie warunkach.

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno