zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Projekty fotowoltaiczne w Polsce. Co przyspieszy ich rozwój?

Strona główna > Archiwa wpisów > Projekty fotowoltaiczne w Polsce. Co przyspieszy ich rozwój?

Instyutu Energii Odnawialnej prowadzi stale aktualizację bazy danych projektów fotowoltaicznych gotowych do realizacji w systemie aukcyjnym. Baza zawiera łącznie 2514 projektów PV.

Na polskim rynku fotowoltaicznym nieustannie przybywają nowe projekty instalacji wykorzystujących energię słońca – czytamy na stronach IEO. W dużym stopniu jest to zasługa, wprowadzonego ustawą o odnawialnych źródłach energii (OZE), systemu aukcyjnego. Większość projektów jest rozwijanych głównie z myślą o tym właśnie systemie wsparcia.

Jak podaje IEO można przypuszczać, że fotowoltaika wciąż będzie notować trend wzrostowy na polskim rynku odnawialnych źródeł energii. Z projektu nowelizacji ustawy o OZE wynika, że moc instalacji PV w aukcji’2019 może wynieść nawet 750 MW. Biorąc pod uwagę potencjał tego rynku, warto przyjrzeć się zarówno projektom jak i stojącym za nimi inwestorom. Wychodząc naprzeciw, Instytut Energetyki Odnawialnej na podstawie danych udostępnionych przez Operatorów Sieci Dystrybucyjnych (OSD) oraz informacji publicznej, przygotował materiały dające najbardziej aktualny obraz krótkoterminowego potencjału inwestycyjnego technologii fotowoltaicznej. Więcej na ten temat na stronach Instytutu Energii Odnawialnej. 

Czy w rozwoju fotowoltaiki rozproszonej pomoże zapowiadany przez minister Jadwigę Emilewicz „Program Energia Plus”? Do końca kwietnia będą gotowe pełne założenia związane z wprowadzaniem w Polsce energetyki prosumenckiej – tak zapowiada minister przedsiębiorczo.ści i technologii. Program umożliwi m.in. gospodarstwom domowym, firmom i samorządom produkcję oraz sprzedaż nadmiaru energii do wspólnej sieci oraz dodatkowe ulgi. Propozycje zawierają między innymi prosumenckie instalacje OZE do 500 kW dla firm, ulgi w podatku od nieruchomości czy możliwość skorzystania z systemu białych certyfikatów. Takie wsparcie mogłoby pomóc zwiększaniu się liczby prosumentów. Więcej czytaj TUTAJ.

POLECAMY: Systemy fotowoltaiczne. Jak zwiększyć efektywność energetyczną?

 

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.