zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Rozwój elektromobilności ważnym elementem Ośrodka Badawczego PKN Orlen

Strona główna > Archiwa wpisów > Rozwój elektromobilności ważnym elementem Ośrodka Badawczego PKN Orlen

Jak wskazuje PKN Orlen –  elementem Centrum Badawczo-Rozwojowego będą nowoczesne, proekologiczne rozwiązania, a kluczowym wydłużenie łańcucha wartości produkcji petrochemicznej.

Centrum Badawczo-Rozwojowe to jeden z najważniejszych projektów inwestycyjnych dla przyszłości PKN Orlen, a dzięki niemu będzie w stanie pracować nad nowymi technologiami i  umożliwi testowanie nowych rozwiązań i produktów technologicznych. Jak wskazuje Prezes Daniel Obajtek, centrum umożliwi sprawniejsze wdrażanie nowych pomysłów i innowacji do działalności produkcyjnej, odpowiadając w szybko na zapotrzebowanie rynku i wzmacniając pozycję na konkurencyjnym europejskim rynku.

Elektromobilność nabiera rozpędu. Do 2030 roku 50 procent sprzedawanych aut będzie elektrycznych?

Centrum Badawczo-Rozwojowe stanowić ma platformę wymiany wiedzy i doświadczenia pomiędzy kadrą Grupy ORLEN, a uczelniami, instytutami czy start-up’ami. Ośrodek zaopatrywany będzie w przyjazną środowisku energię elektryczną, wytworzoną przy użyciu własnych paneli fotowoltaicznych i turbiny wiatrowej. Nie zabraknie również rozwiązań w zakresie elektromobilności. Na terenie CBR powstanie stacja ładowania pojazdów elektrycznych, umożliwiająca ładowanie do trzech samochodów w jednym momencie.

W ramach realizacji przyszłych projektów badawczych, planowane jest zaangażowanie studentów i młodych naukowców, którzy będą mieli możliwość zdobycia doświadczenia i nowych kompetencji.

Rozwój OZE i elektromobilności. Jaką rolę ma do odegrania miedź?

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno