zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Stały rozwój fotowoltaiki w Polsce, już 1953 MW zainstalowanej mocy

Strona główna > Archiwa wpisów > Stały rozwój fotowoltaiki w Polsce, już 1953 MW zainstalowanej mocy

Jak zakomunikował Minister Klimatu – Michał Kurtyka, moc zainstalowana w fotowoltaice wzrosła od maja do czerwca o prawie 7% i wynosi już 1953,1 MW. Dane zostały udostępnione przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne (PSE).

PSE oznajmiło również, że moc zainstalowana w sektorze PV w Krajowym Systemie Elektroenergetycznym (KSE) 1 czerwca wyniosła 1953,1 MW. Wartość ta oznacza wzrost o nieco ponad 176% rok do roku i o prawie 6,6% w okresie maj – czerwiec 2020 roku.

Na początku czerwca, Ministerstwo Klimatu informowało, że przez ostatnie 5,5 roku moc instalacji PV w Polsce zwiększyła się o 9 tys. procent! Według danych Urzędu Regulacji Energetyki, na koniec 2014 roku w Polsce było 20 MW zainstalowanych mocy fotowoltaicznych.

Od końca sierpnia 2019 roku, właściciele domów jednorodzinnych mogą starać się o dotacje na montaż mikro instalacji fotowoltaicznych w ramach programu “Mój prąd”. Budżet wynosi 1 mld zł. Do tej pory złożono ponad 73 tys. wniosków o dofinansowanie w ramach tego programu.

Czytaj także: Największy kredyt na fotowoltaikę w historii polskiego rynku fotowoltaiki 

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.