zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Tauron szuka partnera do budowy farm wiatrowych na Bałtyku

Strona główna > Archiwa wpisów > Tauron szuka partnera do budowy farm wiatrowych na Bałtyku

Data
Tagi

Tauron prowadzi rozmowy z partnerami na temat rozwoju morskich farm wiatrowych – poinformował wiceprezes Tauronu Kamil Kamiński. Spółka szuka partnera z koncesją.

Jak wskazuje Wiceprezes spółki – Kamil Kamiński “Nie chodzi o partnera strategicznego, raczej z grona szeroko rozumianego Skarbu Państwa, który ma koncesję”, dodając, że spółka jest w trakcie zaawansowanych rozmów z jednym z takich podmiotów.

Zobacz: Coraz więcej chętnych na wiatraki na polskim Bałtyku

Tauron już wcześniej deklarował zainteresowanie inwestycjami w budowę morskich farm wiatrowych. Jak wynika z informacji – ze spółek Skarbu Państwa koncesje na morskie farmy wiatrowe mają PKN Orlen i PGE.

Morskie farmy wiatrowe w polskiej strefie Morza Bałtyckiego kuszą inwestorów z Polski i Europy. W najbliższych kilku latach wysyp inwestycji może być imponujący i jak przewidują eksperci – inwestorzy mogą nas zaskoczyć. Dotychczas  siedem projektów zostało uwzględnionych przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne – dwa mają umowy przyłączeniowe, pięć dostało na początku tego roku warunki techniczne przyłączenia (WTP). Kolejne dwa projekty mają pozwolenia lokalizacyjne.

Czytaj: Energia wiatrowa na Bałtyku. Potencjał dla energetyki, korzyści dla gospodarki

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.