zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Transformacja energetyczna – ewolucja a nie rewolucja, w ramach konsensusu społecznego

Strona główna > Archiwa wpisów > Transformacja energetyczna – ewolucja a nie rewolucja, w ramach konsensusu społecznego

Wiceminister Energii, Tomasz Dąbrowski otworzył konferencję EuroPOWER 2019, której Partnerem jest Europejski Instytut Miedzi oraz portal Leonardo-Energy.pl.

Pan Minister wskazał,  że Polska nie może działać w oderwaniu od światowych trendów, jednak powinnyśmy jako kraj prowadzić ewolucyjną transformację energetyczną, która uwzględni zasady gospodarki opartej na wiedzy, tworzenie wartości dodanej, a także budowanie konsensusu społecznego wokół zachodzących zmian.

W zakresie Polityki Energetycznej oraz Krajowego Planu na rzecz Energii i Klimatu trwają analizy przekazanych uwag, a w strategii energetycznej do 2040 roku uwzględniono już pierwsze uwagi strony społecznej otrzymane w ramach konsultacji społecznych.

Podczas wystąpienia Pan Minister wskazał, że Komisja Europejska chce zdekarbonizować energetykę do 2050 roku, dlatego jako kraj powinniśmy prawidłowo szacować koszty tak dużej transformacji energetycznej, a postęp w sektorze musi następować przy jednoczesnym zapewnieniu odpowiednich mocy wytwórczych (w tym OZE), linii przesyłowych i magazynów energii.

 

Przeczytaj także:

Transformacja energetyczna w Niemczech – laboratorium dla innych krajów?

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno