zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Vehicle-to-grid a bezpieczeństwo sieci

Strona główna > Archiwa wpisów > Vehicle-to-grid a bezpieczeństwo sieci

Data
Tagi

innogy Stoen Operator uruchomił projekt badawczy dotyczący wykorzystania energii elektrycznej zgromadzonej w pojazdach elektrycznych

Jak wskazuje spółka, celem jest analiza wpływu rozwiązań Vehicle-to-grid (V2G) na bezpieczeństwo pracy sieci elektroenergetycznej. Projekt badawczy innogy, będzie realizowany na obszarze dystrybucyjnym spółki. Pierwszy etap obejmie analizę i ocenę pracy samochodów oraz sieci elektroenergetycznej w momencie ich połączenia. jak wskazuje innogy, rozbudowa sieci dystrybucyjnej jest kosztowna i długotrwała, dlatego warto badać nowe, potencjalnie alternatywne rozwiązania, takie jak właśnie mobilne magazyny energii.

Akumulatory pojazdów elektrycznych i urządzeń mobilnych posłużą jako magazyny energii

Według założeń rozwiązań Vehicle-to-grid, energia pozyskana z samochodów elektrycznych może być wykorzystana do celów związanych z poprawą bezpieczeństwa pracy sieci elektroenergetycznej. OSD ma możliwość aktywnego decydowania o ładowaniu aut lub oddawaniu przez nie energii do sieci. Potencjalnie da to możliwość zwiększenia bezpieczeństwa i wygody eksploatacji sieci poprzez wyposażenie stacji transformatorowych średniego i niskiego napięcia w funkcjonalności inteligentnej sieci elektroenergetycznej. W ramach projektu rozpoczętego przez innogy Stoen Operator powstanie pierwsza w Polsce całościowa infrastruktura umożliwiająca przetestowanie rozwiązań V2G.

Systemy magazynowania energii: Wydajność i żywotność

Jak podkresla Prezes innogy Stoen Operator Robert Stelmaszczyk, spółka od lat inwestuje w przebudowę, rozbudowę, a także stałe unowocześnianie sieci elektroenergetycznych na terenie Warszawy. Wszystkie te działania mają na celu zapewnienie jak najwyższego bezpieczeństwa i niezawodności dostaw energii. Innogy nie boi się także w tym obszarze sięgać po innowacyjne rozwiązania, m.in. z obszaru smart grid.

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno