zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Systemy magazynowania energii: Wydajność i żywotność

Strona główna > Wszystkie artykuły > Efektywność energetyczna > Systemy magazynowania energii: Wydajność i żywotność

Czynnikiem, który wpływa na żywotność akumulatorów i systemów elektronicznych jest ciepło: wyższa temperatura przyspiesza proces starzenia się podzespołów. Dbałość o wysoką efektywność energetyczną zarówno akumulatorów, jak i energoelektroniki zwraca się podwójnie. Zobacz raport na ten temat.

W raporcie omówiono techniczne aspekty projektowania systemów magazynowania energii w akumulatorach oraz wpływ tych aspektów na wydajność systemu i jego żywotność. W pierwszym etapie zostaną przedyskutowane funkcje systemów magazynowania energii w kontekście ich wykorzystania. Następnie omówione zostaną najbardziej powszechne technologie akumulatorów i mechanizmy ich starzenia.

Przedmiotem opracowania są również czynniki wpływające na wydajność i żywotność rozwiązań energoelektronicznych, ponieważ przetworniki napędowe i powiązane z nimi rozdzielnice są podstawowymi elementami decydującymi o wydajności systemów magazynowania energii.

Czynnikiem, który wpływa na żywotność zarówno akumulatorów, jak i systemów (Energo)elektronicznych jest ciepło: wyższa temperatura przyspiesza proces starzenia się podzespołów. Wytwarzanie ciepła jest najczęstszą przyczyną powstawania strat energii. Dbałość o wysoką efektywność energetyczną zarówno akumulatorów, jak i energoelektroniki zwraca się podwójnie: zmniejszenie produkcji ciepła skutkuje nie tylko oszczędnością energii, ale także ograniczeniem konieczności chłodzenia oraz wydłużeniem okresu eksploatacji podzespołów dzięki obniżeniu temperatury roboczej.

ZOBACZ CAŁY RAPORT NA TEMAT MAGAZYNOWANIA ENERGII –  Akumulatorowe Systemy Magazynowania Energii – wydajność i okres eksploatacji

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno