zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Volkswagen Poznań stawia na oszczędność energii

Strona główna > Archiwa wpisów > Volkswagen Poznań stawia na oszczędność energii

Fabryka samochodów Volkswagen Poznań i Odlewnia Volkswagen Poznań zużyły w 2016 r. blisko 365 tys. MWh energii elektrycznej – podaje portal wnp.pl. To najniższe zużycie energii na przestrzeni ostatnich 5 lat,  pomimo wzrostu produkcji samochodów o 12 proc.

Oszczędności w zużyciu energii szacuje się przy tym na 79 tys. MWh, co odpowiada zapotrzebowaniu na energię elektryczną prawie 17,5 tys. gospodarstw domowych. Udało się to dzięki optymalnemu wykorzystaniu: wody i energii elektrycznej. Położono też nacisk na zmniejszenie emisji lotnych związków organicznych oraz dwutlenku węgla,  a także produkcji odpadów.

Ekologia i nacisk na oszczędności energii. Plan na 2018

Ale to nie koniec działań proekologicznych. Volkswagen Poznań zamierza do 2018 roku zmniejszyć obciążenie dla środowiska o 25 proc. w stosunku do roku 2010, na każdy wyprodukowany samochód i każdą wytworzoną część – podaje portal.

– Tak niski poziom zużycia energii to nasz fantastyczny sukces, który świadczy nie tylko o zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań technicznych, ale również o świadomych pracownikach, którzy wiedzą jak oszczędzać zasoby, a także sami zgłaszają nam swoje pomysły na kolejne optymalizacje – komentuje Katarzyna Nowojewska, pełnomocnik zarządu ds. ochrony środowiska.

W ramach programu “Think Blue.Factory”  zakłady  Volkswagena, w tym VW Poznań pracują od 2010 roku nad efektywnym wykorzystaniem zasobów w fabrykach przy jednoczesnym zmniejszeniu emisji szkodliwych substancji – podaje wnp.pl.

W fabryce samochodów Volkswagen Poznań w ostatnim roku powstało 185 tys. samochodów – modeli VW Caddy i VW Transporter a Odlewnia Volkswagen Poznań wyprodukowała 30,5 tys. ton  komponentów.

Zobacz także: ElectroMobility Poland zaprezentował projekty karoserii samochodu elektrycznego

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.