zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

W Hiszpanii powstaje farma PV bez wsparcia, energię kupią Norwegowie

Strona główna > Archiwa wpisów > W Hiszpanii powstaje farma PV bez wsparcia, energię kupią Norwegowie

Data
Tagi

W Hiszpanii powstanie elektrownia słoneczna o mocy 170 MW, co istotne projekt nie będzie subsydiowany, a jego powstanie przypieczętowało podpisanie długoterminowej umowy na sprzedaż energii ze skandynawską firmą energetyczną.

Projekt pn. Don Rodrigo realizuje spółka BayWa r.e. Solar Projects GmbH, która rozpoczął już wstępne prace, a instalacja ma zostać oddana do użytku pod koniec roku. Na obszarze obejmującym około 265 hektarów panele PV o łącznej mocy 170 MW mają rocznie wytwarzać około 300 GWh energii elektrycznej.

Spółka podpisała właśnie długoterminowy kontrakt na sprzedaż energii z budowanej elektrowni z norweską grupą energetyczną Statkraft.

Budowa jednego z pierwszych niesubsydiowanych projektów słonecznych tej wielkości w Europie jest przełomowym kamieniem milowym, zarówno dla nas jako międzynarodowej firmy zajmującej się energią odnawialną, jak i dla przyszłości europejskiego rynku fotowoltaicznego -komentuje Benedikt Ortmann, dyrektor zarządzający BayWa.

Dzięki umowom zakupu energii, takim jak na rzecz Dona Rodrigo, zapewniamy długoterminowe finansowanie nowych zakładów, a tym samym umożliwiamy dalszy rozwój energii odnawialnej w całej Europie – stwierdził natomiast Hallvard Granheim, wiceprezes wykonawczy ds. operacji rynkowych i IT w Statkraft

To nie pierwsza taka umowa Statkraft, wcześniej grupa podpisała kontrakty na zakup energii z farm wiatrowych o łącznej mocy 80 MW.

Statkraft posiada też własne aktywa OZE: elektrownie wodne o mocy 14 GW, z czego 11,5 GW znajduje się w Norwegi oraz farmy wiatrowe o mocy 703 MW zlokalizowane w Norwegii, Szwecji, Brazylii i Wielkiej Brytanii, a także bioelektrownię o mocy 40 MW w Niemczech.


Czytaj również:

Kolejny rekord sprawności ogniw PV

Prawie 99 GW nowych mocy w PV w 2017 roku

Energia ze słońca, wiatru, węgla i gazu. Znamy odpowiedź, która jest najtańsza

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno