zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Wspólnoty mieszkaniowe mają zostać prosumentami

Strona główna > Archiwa wpisów > Wspólnoty mieszkaniowe mają zostać prosumentami

Data
Tagi

Od przyszłej kadencji rządu, prosumentem mają zostać objęte wspólnoty mieszkaniowe.

Minister Jadwiga Emilewicz, w wypowiedzi dla PAP zaznaczyła, że chce rozszerzać możliwość uzyskania statusu prosumenta także na wspólnoty mieszkaniowe. Jako okres działań w tym kierunku wskazała, że mogłoby się to stać w przyszłej kadencji rządu. Minister Emilewicz zaznaczyła, że obecnie prosumentami, czyli jednoczesnymi producentami i konsumentami energii elektrycznej mogą być odbiorcy indywidualni, sektor małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) oraz jednostki samorządu terytorialnego (JST).

Będzie więcej Prosumentów

Minister Emilewicz poinformowała także, że jesienią ma ruszyć jedna z największych instalacji fotowoltaicznych w Warszawie. Będzie ona umiejscowiona na dachu siedziby resortu przedsiębiorczości i technologii i dostarczać będzie ok. 8 proc. zapotrzebowania na energię w budynku. Oszczędności z tego tytułu wyliczone są na kwotę ok. 100 tys. zł rocznie. Zdaniem Minister Emilewicz zmiany w zakresie prosumentów  pozwolą bardziej przyspieszyć rozwój mikroinstalacji OZE i wesprą realizację zobowiązań pakietu klimatyczno-energetycznego.

Systemy fotowoltaiczne. Jak zwiększyć efektywność energetyczną?

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.