zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Wyzwania związane z finansowaniem transformacji energetycznej

Strona główna > Archiwa wpisów > Wyzwania związane z finansowaniem transformacji energetycznej

Data
Tagi

W finansowaniu transformacji energetycznej jest luka, która wynosi ok. 100 mld zł

Takie stanowisko zaprezentował Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju. Podczas V edycji Kongresu Bankowości Korporacyjnej i Inwestycyjnej prezes PFR poinformował, że Polska potrzebuje inwestycji na ok. 300 mld zł do przeprowadzenia transformacji energetycznej w ciągu 10 lat, a potencjał krajowych grup energetycznych PFR został wyceniony na 200 mld zł.

Finansowanie efektywnej dystrybucji ciepła i chłodu

Jak powiedział Paweł Borys: Polska potrzebuje ponad 300 mld zł na inwestycje w transformację energetyczną w ciągu najbliższej dekady, żeby osiągnąć oczekiwane przez Unię 32 proc. energii z OZE – ocenił podczas Kongresu. – Potencjał krajowych koncernów energetycznych szacujemy na ok. 200 mld zł. Jest luka, którą trzeba zapełnić – skomentował. Instrumenty kapitałowe są tym, co ma wypełnić wspominaną lukę. Jako PFR wyszliśmy z inicjatywą dostarczenia instrumentów kapitałowych do przeprowadzenia transformacji energetycznej, tworząc program PFR Green Hub.

Transformacja w stronę czystej energii nie obejdzie się bez miedzi. Oto dlaczego

Będziemy wspierać rozwój OZE w Polsce – oznajmił prezes PFR. Wymieniony projekt Green Hub ma pomóc w zielonej transformacji polskiej energetyki. Jak wspominał Paweł Borys, inwestycje warte ok. 150 mld zł zostaną sfinansowane poprzez instrumenty dłużne, czyli kredyty i obligacje.

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno