zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Energia słoneczna. Zobacz raport

Słońce już od tysiącleci zasila Ziemię, ale dopiero od niedawna zaczęliśmy wykorzystywać je jako źródło energii.Jest to zaskakujące, ponieważ Słońce w ciągu jednej godziny dostarcza taką ilość energii, która zaspokoiłaby zapotrzebowanie całego świata w ciągu całego roku.

Istnieją analizy, według których do zasilania całej planety wystarczyłoby pokrycie kolektorami słonecznymi obszaru wielkości Hiszpanii. Żaden inny rodzaj energii nie może rywalizować z takim potencjałem. Niskie koszty, uniwersalność i niezawodność energii słonecznej sprawiają, że może ona stać się dominującym źródłem energii do 2050 roku.

W Europie kolektory dachowe dominują (70%) tę gałąź rynku. Według naszych szacunków około 5 milionów domostw w Europie posiada kolektory zamontowane na dachu. Kolektory słoneczne są łatwe w montażu, łatwe w utrzymaniu i w prosty sposób zapewniają oszczędności finansowe. Ich działanie opiera się na ogniwach fotowoltaicznych, które przekształcają energię słoneczną na energię elektryczną. Następnie falownik przekształca energię elektryczną na prąd przemienny (AC), który wykorzystuje się do zasilania oświetlenia i urządzeń elektrycznych.

Prawdopodobnie najczęstszym zastrzeżeniem w stosunku do energii słonecznej jest fakt, że „Słońce nie świeci w nocy”. Problem ten został jednak rozwiązany: posiadamy obecnie systemy magazynowania, które tymczasowo przechowują wygenerowaną energię słoneczną, zapewniając energię elektryczną przez całą dobę.

Rozwiązania Powerwall i SonnenBatterie firmy Tesla to doskonałe przykłady innowacyjnych systemów magazynowania, które pozwalają klientom sterować doprowadzaniem energii.

Komisja Europejska dostrzegła tę nieuchronną rewolucję, wprowadzając niedawno w życie prawo do samodzielnego użytkowania i generowania energii. Jest to przełomowe prawo dla wszystkich Europejczyków, które będzie miało ogromny wpływ na sektor energetyczny. Zbliżająca się digitalizacja systemów energetycznych dodatkowo przyniesie całą gamę nowych możliwości dla odbiorców i przedsiębiorców korzystających z kolektorów słonecznych i sprawi, że stosowane tego rodzaju energii będzie jeszcze wygodniejsze.

ZOBACZ CAŁY RAPORT na temat: Energia_Słoneczna_raport_Decarb

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno