zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Instalacje w budynkach – porównanie kabli miedzianych i aluminiowych. Zobacz raport

W niniejszym raporcie przedstawiono ocenę porównawczą przewodów i kabli wykorzystywanych w instalacjach budynkowych zawierających przewodniki miedziane i aluminiowe. Porównano dwa rodzaje przewodów i kabli aluminiowych i miedzianych pod względem ich obciążalności prądowej, pojemności cieplnej, masy, rozmiaru, wytrzymałości, łatwości montażu i niezawodności instalacji oraz połączeń i zakończeń, podatności na korozję oraz względnego kosztu.

Analiza prowadzi do konkluzji, że pod każdym względem przewodniki miedziane przewyższają aluminiowe niezależnie od rodzaju żył lub kabli zastosowanych w budynku.

Pobierz cały raport: Ocena porównawcza przewodów i kabli miedzianych oraz aluminiowych wykorzystywanych w instalacjach budynkowych

Zobacz film:


 


Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.