zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Energia słoneczna zastępuje olej napędowy w produkcji energii elektrycznej dla kopalni miedzi Milpillas

Strona główna > Wszystkie publikacje > Energia słoneczna (PV) > Energia słoneczna zastępuje olej napędowy w produkcji energii elektrycznej dla kopalni miedzi Milpillas

„Inwestycja DeGrussa Solar Power Project ma znaczny potencjał obniżenia zużycia oleju napędowego przez kopalnię i jest zgodna z naszym nieustannym dążeniem do obniżania kosztów”

Dyrektor Naczelny Sandfire, Karl Simich

 

Duńska firma Arcon-Sunmark dostarczyła, jako wykonanie pod klucz, największą w Ameryce Północnej elektrownię słoneczno-ciepną dla zasilania kopalni miedzi Milpillas, należącej do Industrias Peñoles,

Energia słoneczna zastąpi opalanie kotłów olejem napędowym, obniżając emisję z kopalni o około 3 000 ton CO2 rocznie. Ponadto, elektrownia zapewni Peñoles znaczną redukcję kosztów.

Z powierzchnią kolektora 6 270 m2 i całkowitą mocą elektrowni 8 600 MWh/r, jest to pierwszy o tak dużej skali, słoneczny system grzewczy dla kopalni, będący zarazem najtańszą opcją dla przemysłu górniczego. Firma Arcon-Sunmark zbudowała instalację solarną Pampa Elvira, jeden z największych w świecie słonecznych systemów grzewczych, dla chilijskiej państwowej kopalni miedzi Codelco. Ze względu na lokalizację w jednym z najbardziej słonecznych stanów Meksyku, instalacja ta będzie miała trzykrotnie większy uzysk energetyczny niż podobna instalacja w Danii.

Kopalnia Milpillas rozpoczęła produkcję w 2006 r., firma Peñoles oświadczyła wtedy, że spodziewa się produkcji katod miedzianych w wysokości 56 000 t/r.

Światowy punkt odniesienia w dziedzinie wykorzystania energii odnawialnej

Kopalnia DeGrussa Copper-Gold Mine dąży do tego, aby po ukończeniu budowy elektrowni słonecznej o mocy 10,6  MW, mającej osiągnąć pełną zdolność produkcyjną w roku 2016, stać się wzorcowym obiektem w dziedzinie wykorzystania energii odnawialnej. Firma Sandfire uczestniczy – jako część dużego międzynarodowego konsorcjum, utworzonego w celu finansowania, budowy, eksploatacji i własności obiektu – w tym najnowocześniejszym projekcie, który będzie największym w Australii systemem solarnym pracującym autonomicznie, zintegrowanym z akumulatorowym zasobnikiem energii.

Inwestycja jest zamierzona jako przykład w skali światowej, który przyczyni się do zwiększenia pewności i będzie motorem postępu w dziedzinie wykorzystania energii odnawialnej w zakładach górniczych. Plan dzielenia się wiedzą obejmuje:

  • Udostępnienie podsumowań danych dotyczących wyników operacyjnych, w celu wspomagania przedsiębiorstw górniczych w oszacowaniu ryzyka związanego ze znacznym udziałem energii odnawialnej w elektrowniach opalanych olejem napędowym;
  • Ukazanie na tym przykładzie potencjalnych oszczędności oleju napędowego i obniżki kosztów dzięki wykorzystaniu energii odnawialnej w środowisku górniczym;
  • Analiza krzywej kosztów i kluczowych zdarzeń, co umożliwiłoby większy udział systemów fotowoltaicznych i stworzyłoby możliwość ich ekonomicznego wdrożenia bez subsydiów,

Pomoże to obniżyć koszty pierwszego wdrożenia zupełnie nowego rozwiązania i zmienić sposób postrzegania ryzyka związanego z silną penetracją i krytycznym obciążeniem systemów pracujących autonomicznie.

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.