zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Inteligentne domy napędzają rynek miedzi

Strona główna > Wszystkie publikacje > Automatyka budynków > Inteligentne domy napędzają rynek miedzi

Nowe badania wskazują na gwałtowny wzrost trendu w kierunku systemów inteligentnego domu. Systemy inteligentnego domu wymagają miedzi do okablowania, komponentów elektronicznych i baterii. Wraz z inteligentnymi domami, rozwój inteligentnych urządzeń podłączonych do Internetu, takich jak pojazdy elektryczne, smartfony i inteligentne urządzenia, będzie również napędzać wzrost popytu na miedź.

Badania przeprowadzone przez Stowarzyszenie Badań i Informacji o Usługach Budowlanych (BSRIA) pokazują, że wykorzystanie miedzi w inteligentnych zastosowaniach domowych prawdopodobnie osiągnie 1,5 miliona ton rocznie do 2030 roku. Wyniki wskazują, że już w 2021 roku, popyt na miedź może się podwoić na rynku inteligentnych domów, ponieważ zwiększone wykorzystanie miedzi staje się bardziej widoczne.

Czytaj więcej: Dekarbonizacja budynków mieszkalnych

Badania, zlecone przez International Copper Association (ICA), przewidują ten gwałtowny wzrost, ponieważ globalny rynek inteligentnych domów nadal rośnie, a do 2030 r. przewiduje się zainstalowanie 1 600 mln systemów, co stanowi wzrost w stosunku do 177,2 mln w 2018 r. W miarę jak inteligentne domy ewoluują w kierunku bardziej inteligentnych i okablowanych struktur, miedź nadal będzie wybierana jako metal zapewniający niezawodność i bezpieczeństwo systemu.

Miedź znajduje się w koncentratorach inteligentnego domu, przełącznikach, routerach, okablowaniu i bateriach litowo-jonowych, dzięki czemu integracja inteligentnego domu stanowi istotną część rosnącego zapotrzebowania na miedź.

Kluczowe wnioski

  • W latach 2018-2030 przewiduje się, że globalny wzrost rynku inteligentnych systemów domowych wzrośnie do 21% CAGR. Wynika to zarówno ze wzrostu popytu, jak i wzrostu produkcji inteligentnych urządzeń gospodarstwa domowego, które są szeroko rozpowszechnione w różnych regionach i obejmują sterowanie głosowe, bezpieczeństwo, zarządzanie energią, produkty rozrywkowe i inne.
  • Rynek inteligentnych domów jest napędzany przez kombinację czynników: globalnej polityki, szerszej transformacji energetycznej i technologicznie uzasadnionego zapotrzebowania konsumentów na komfort. W związku z tym, architektura będzie nadal ewoluować w kierunku bardziej złożonych struktur z dodatkowym okablowaniem, zwiększając w ten sposób zapotrzebowanie na miedź.

Zobacz również: Transformacja energetyczna coraz bliżej 

Więcej informacji o studium badawczym BSRIA w prezentacji.

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.