zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

ICA wskazuje kluczową rolę miedzi w morskiej energetyce wiatrowej

Strona główna > Archiwa wpisów > ICA wskazuje kluczową rolę miedzi w morskiej energetyce wiatrowej

W najnowszym podkaście “WindTalk” przeprowadzono wywiad z Zolaikha Strong – Dyrektorem ds. Polityki Energetycznej i Rynków Elektrycznych Stowarzyszenia Rozwoju Miedzi (ang. Copper Development Association).

Zolaikha przedstawia aktualny obraz branży wiatrowej i wykorzystania miedzi, które ma wzrosnąć, a w szczególności wraz z rozwojem rynku offshore w Stanach Zjednoczonych. Jej zdaniem, obecnie około 30% całkowitej światowej wydajności energetycznej pochodzi z energii wiatrowej i sprawnym krokiem zbliżamy się do półmetka. Rosnąca produkcja energii wiatrowej jest najbardziej widoczna w Stanach Zjednoczonych, które są domem dla największych i najszybciej rozwijających się rynków energii wiatrowej na świecie.

CZYTAJ: Energia wiatrowa na Bałtyku. Potencjał dla energetyki, korzyści dla gospodarki

Zolaikha Strong porusza również kwestię badania Navigant Research, w którym stwierdzono, że wykorzystanie miedzi w przemyśle wiatrowym wyprzedziło wykorzystanie konwencjonalnych obiektów produkujących paliwa kopalne i jądrowe.

O zaletach wykorzystania miedzi w energetyce wiatrowej, dowiecie się więcej w samym nagraniu z Zolaikha Strong – Rozwój energetyki wiatrowej

POLECAMY: Dlaczego Polska powinna inwestować w OZE? “Jest kilka powodów”

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno