zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Największa elektrownia fotowoltaiczna w Polsce

Strona główna > Archiwa wpisów > Największa elektrownia fotowoltaiczna w Polsce

Największy projekt farmy fotowoltaicznej, w Polsce i całej Europie Środkowej, ma przedstawić w przyszłym tygodniu konsorcjum inwestorów z udziałem spółki Neo Investments oraz chińskiego China Sinogy Electric Engineering

W inwestycje ma być zaangażowany szwajcarski fundusz Strategic Swiss Partners, a jego realizację ma wspierać Polska Agencja Inwestycji i Handlu. Inwestorzy nie chcą jeszcze zdradzać szczegółów na temat lokalizacji czy mocy planowanej instalacji. Założenia mają zostać podane dopiero podczas prezentacji projektu zaplanowanej na środę 4 września. Natomiast jak wynika z informacji podanych na stronie Neo Investments, która realizuje projekt farmy fotowoltaicznej w powiecie Turek, w pobliżu zamkniętej kopalni Adamów. Inwestycja ma zająć 400 hektarów gruntów przeznaczonych do rekultywacji i osiągnie zainstalowaną moc 200 MW.

Powstaje największa lądowa farma wiatrowa w Polsce

Budowy dużych farm fotowoltaicznych do pewnego momentu, ograniczały zasady systemu aukcyjnego, który premiował inwestycje PV o jednostkowej mocy sięgającej maksymalnie 1 MW. Większe inwestycje mogły zdobyć przychylność dopiero w listopadzie 2018 r. Największe plany na elektrownie fotowoltaiczne roztacza Zygmunt Solorz (moc farmy PV ma wynosić 70 MW) oraz Tauron (ponad 40 MW).

Energetyka i OZE. Ważna rola miedzi

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno