zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Nowy czyli elektryczny rozdział w historii Volkswagena

Strona główna > Archiwa wpisów > Nowy czyli elektryczny rozdział w historii Volkswagena

 Volkswagen pokazał ID.3 – elektrycznego hatchbacka, którego podstawowa wersja ma kosztować poniżej 30 tys. euro

Władze koncernu podkreślają, że ta premiera otwiera nowy rozdział w historii firmy. W maju br. VW zaczął przyjmować zamówienia na limitowaną edycję ID.3 1st. Pierwsza edycja wyposażona jest w baterię 58 kWh i silnik elektryczny napędzający tylną oś. Jego cena zaczyna się poniżej 40 tys. euro. Jak podają media – aby zapisać się na to auto, trzeba było wpłacić 1 tys. euro. Koncern wskazał także, że najważniejszymi rynkami dla ID.3 będą Norwegia, Niemcy, Holandia, Francja, Wielka Brytania i Austria.

Elektromobilność nabiera rozpędu. Do 2030 roku 50 procent sprzedawanych aut będzie elektrycznych?

ID.3 jest pierwszym samochodem marki VW, który ma być naturalny środowiskowo pod względem emisji CO2. Samochód będzie dostępny z trzema bateriami: 45 kWh (zasięg do 330 km), 58 kWh (do 420 km) i 77 kWh (do 550 km). Ogniwa samochodu umieszczono pod spodem, dzięki czemu ma zachować dobre parametry jezdne.

Samochody elektryczne – raport

Hatchback ID.3 jest kluczowym elementem strategii koncernu dotyczącej redukcji emisji dwutlenku węgla i pierwszym modelem opartym na nowej modułowej platformie MEB. Mają na niej bazować także modele pozostałych marek niemieckiej grupy motoryzacyjnej; koncepcyjne modele pokazały już Audi, Skoda i Seat. Do 2023 roku koncern zainwestuje 44 mld euro w elektryfikację, cyfryzację, usługi związane z mobilnością oraz w pojazdy autonomiczne. W pierwszej fazie, do 2028 roku Grupa Volkswagen wprowadzi na rynek prawie 70 nowych elektrycznych modeli, planujemy dostarczyć klientom do tego czasu w sumie 22 mln elektrycznych samochodów. Rok 2019 jest kluczowym dla  elektrycznej ofensywy VW.

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno