zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

O energetyce, OZE, biznesie i innowacjach we Wrocławiu

Strona główna > Archiwa wpisów > O energetyce, OZE, biznesie i innowacjach we Wrocławiu

350 uczestników, 130 przedstawicieli sektorowych firm i instytucji (w tym ośmiu kluczowych graczy rynku energetycznego z Polski oraz Włoch), kilkaset spotkań biznesowych oraz rozbudowana część naukowa, podczas której wystąpiło ponad 30 prelegentów, a także 1500 wypitych filiżanek doskonałej włoskiej kawy – tak w liczbach można podsumować tegoroczną edycję imprezy Energy Industry Mixer, która odbyła się na wrocławskim Stadionie Miejskim.

„Zainteresowanie spotkaniem i zaangażowanie uczestników przekroczyło nasze oczekiwania” – mówi Fabrizio Bosetti, założyciel Bosetti Global Consulting, główny organizator wydarzenia.

Energy Industry Mixer 2018 było połączeniem dwóch zorganizowanych w nowatorskiej formule imprez, skierowanych do firm działających w branży energetycznej oraz tych, które dopiero rozważają wejście do tego sektora. Pierwszą część stanowiło spotkanie biznesowo-networkingowe, odbywające się w formule tzw. szybkich randek, podczas którego firmy zainteresowane współpracą mogły błyskawicznie zapoznać się z ofertą potencjalnych kontrahentów i nawiązać cenne kontakty biznesowe.

„Taki model sprawdza się znakomicie, znacznie lepiej niż klasyczna formuła targowa – pozwala bowiem wszystkim uczestnikom na wygodne spotkanie się z praktycznie wszystkimi potencjalnymi kontrahentami w krótkim czasie, poznanie ich oferty, a następnie kontynuowanie rozmów z wybranymi firmami” – wyjaśnia Enrico Ciullo z Bosetti Global Consulting.

CZYTAJ: Ponad 10 mld zł na sieci energetyczne. Zmiany w przetargach

Wśród uczestników Energy Industry Mixer znaleźli się przedstawiciele takich firm: Tauron Polska Energia S.A., AB Cogeneration World, Comatec Poland Sp. z o.o., Energoprojekt-Katowice SA, ABB Poland Sp. z o.o., Innpact Sp. z o.o., Santander Bank Polska S.A. i wiele innych. Honorowym Patronatem wydarzenie objęły: Ministerstwo Energii, Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, Marszałek Województwa Dolnośląskiego oraz Wojewoda Dolnośląski i Consiglio Regionale del Lazio.

Uczestnicy spotkania (wśród nich przedsiębiorstwa wykonawcze działające w formule EPC, podwykonawcze, producenci i dostawcy, instytucje branżowe, jednostki publiczne) mieli możliwość zaprezentowania się w ramach tzw. showroomów, w których mogli w komfortowych warunkach prezentować potencjalnym kontrahentom swoje rozwiązania. W części showroomów odbywały się spotkania w formule B2B+  między firmami przemysłowymi z takich branż jak AGD, motoryzacyjna, lotnicza i innych z firmami specjalizującymi się w następujących dziedzinach: technologie uzupełniające i/lub zastępujące tradycyjne źródła energii elektrycznej, optymalizacja zużycia energii elektrycznej w procesach produkcyjnych, management energetyczny: zakup energii „zielonej” i grupowy zakup energii oraz planowanie oszczędności, systemy magazynowania energii elektrycznej itp.

Drugą częścią Energy Industry Mixera 2019 była seria sesji naukowych, podczas których uczestnicy mogli wysłuchać wykładów oraz uczestniczyć w panelach dyskusyjnych, poświęconych kluczowym zagadnieniom polityki energetycznej Polski. W programie znalazły się 4 panele dyskusyjne, poświęcone tematyce optymalizacji kosztów energii elektrycznej dla przemysłu, dostosowania infrastruktury energetycznej w Polsce do OZE, a także rozwiązań SmartCity i kolejnych inwestycji z tym związanych.

„Śmiało można powiedzieć, że trafiliśmy z tematami – zainteresowanie uczestników było ogromne, a większość uczestników ocenia wnioski, które płyną z rozmów i wykładów prowadzonych zarówno przez naukowców, jak i praktyków, jako cenne i przydatne w pracy ich firm czy instytucji” – dodaje Fabrizio Bosetti.

CZYTAJ:

Operatorzy wspólnie rozwijają sieć energetyczną za ponad 100 mln zł

Miedź wyznacza normę przewodności

Sieci i dystrybucja prądu. Jak zmniejszyć ryzyko przerw w dostawach?

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno