zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Automatyka budynkowa – zintegrowane systemy domowe

Strona główna > Wszystkie publikacje > Automatyka budynków > Automatyka budynkowa – zintegrowane systemy domowe

Tradycyjna instalacja elektryczna nie uległa do dzisiaj wielkim zmianom, niemniej w dziedzinie standardów bezpieczeństwa i stosowanych materiałów nastąpił duży postęp. Zabronione jest stosowanie aluminiowych przewodów elektrycznych o przekroju mniejszym niż 16 mm2. Podstawowa struktura instalacji jest jednak nadal taka sama. Miedziane przewody zasilające są doprowadzone z rozdzielnicy nn do wyłącznika, który z kolei jest połączony z odbiornikiem, np. ze źródłem światła. Instalacje tradycyjne ustępują miejsca bardziej inteligentnym instalacjom, takim jak zintegrowane systemy domowe.

Zintegrowany system domowy jest to zintegrowany system, który steruje działaniem i zarządza wszystkimi urządzeniami elektrycznymi w domu w celu zapewnienia większego komfortu, elastyczności, komunikacji, bezpieczeństwa i ochrony, racjonalnego zużycia energii i funkcji związanych z opieką nad osobami starszymi lub niepełnosprawnymi. Niniejszy artykuł został opublikowany w marcowym numerze czasopisma elektro.info.

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno